Clio 4 bakim seti

volkannn28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

2014 model clio 4 aracım var ve bakım zamanı geldi servisi aradım fiyat aldım kampanyalı olarak 1250 ₺ fiyat söylediler. İnternette şunun gibi '' https://urun.n11.com/filtre-setleri...-15-dci-filtre-seti-elf-motor-yagi-P328426068 '' bakım setleri satılıyor daha önce internetten alıp sanayide yaptıran oldu mu parçada orjinallik önemli mi? Öneriniz nedir?

Teşekkürler.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

2014 model clio 4 aracım var ve bakım zamanı geldi servisi aradım fiyat aldım kampanyalı olarak 1250 ₺ fiyat söylediler. İnternette şunun gibi '' https://urun.n11.com/filtre-setleri...-15-dci-filtre-seti-elf-motor-yagi-P328426068 '' bakım setleri satılıyor daha önce internetten alıp sanayide yaptıran oldu mu parçada orjinallik önemli mi? Öneriniz nedir?

Teşekkürler.

Ben internetten alınanlara pek sıcak bakmıyorum. Kalitesiz çıkma ihtimali çok oluyor. Ben eğer serviste yatırmayacaksam bosch car servis leri tercih ediyorum. Size de öneririm en azından gidip fiyat alın aklınızda bir seçenek olur

Crossroads

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clioyu yeni aldım çok bilgim yok ama bundan önce 5 sene Astra J kasa araç kullandım,garantisi bittikten sonra internetten malzemeleri alıp bakımlarını sanayide yaptırdım. Full Bosch parça kullandım ve yağ olarak da Liqui moly yağ kullandım.Motor sesinde %30 azalma(ölçtük) yakıt tüketiminde de 0.7 litre iyileşme oldu.

Tabi clioda nasıl olur bilmiyorum alman araçları liqui moly ile en uyumlu çalışanlar araştırmak lazım

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O fiyatlara orijinal ürün olma şansı yok. Yağın bile sahte olma şansı var.
1.5 dCi Clio için orijinal Hava, Yağ, Polen (Karbonlu) filtreleri 235TL
5w30 yağ markasına göre değişir ben RN0720 onaylı en iyi yağ olan Liqui Moly Toptec 4400 aldım 260 TL. Castrol ve Elf 200TL altında, Shell 200TL civarında.
50 TL de işçilik verdim bakımımı yaptırdım.
Servisten çok daha iyi yağ kullanarak orijinal filtrelerle yarı fiyatının altına yaptırmış oldum.

Benim araç 2016 model daha 23.600km'de 4. yağını almış oldu. Sadece ilk bakımını serviste yaptırdım. Onda bile sadece yağ ve yağ filtresini değiştirmiştim.

Servisler genel olarak 3 yaş üstü Renault ve tüm Dacia araçlar için Motrio filtreler kullanıyor.

ynusdmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son 4 bakımdır linkteki ürünleri kullanıyorum gayet memnunum.Herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmadım.

artagnian

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler arkadaşlar. Benden başkası yok forumda ama
2013 model Clio sporttourer araç aldım. 09 Motor.
Yağ bakım setleri hakkında bilgi istiyoum.
Trigeri filan ne zaman değişmeli vs vs sv...
Daha önce mazotlu araç kullandım hep. Yakıt filtresi yok mu bu araçlarda. Yağ bakımı da geldi.

Tommi-Makinen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arac garanti disi kalmiyor mu peki bu sekilde ? Filtreler+Yag degisimi serviste gerceklesmezse araciniz garanti disi kalir gibi bir soylem var.

ayhanilhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 2015 1.2 turbo benzinli aracıma servisten fiyat aldım 800 tl olduğunu söylediler. Sanayide yağcıda değiştirdim ELF SPORTI TXI 5w30 yağı ve WUNDER WY804 yağ filtresi kullandılar 330 tl ödedim.