GPS calismiyor

emrllharsln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Surum 4.1.0 harita guncellemesi yaptim ancak gps aracin konumunu ankarada gosteriyor ve saatide otonatik guncelleyemiyor. Anten takili. Ne yapmam gerek. Ayrica saati manuel ayarlasam bile kapatip acinca saat sifirlaniyor. Lutfen yardinci olun.

emrllharsln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yardimci olabilecek yok mu

FBS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Harita güncellemesi yapmadan önce problem var mıydı? Uyduları görmüyor gibi duruyor. Güncellemeden önce problem yoksa; güncellemede bir sıkıntı var. Yok eğer öncesinde de problemliyse anteni tekrar gözden gecir derim.

emrllharsln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Harita güncellemesi yapmadan önce problem var mıydı? Uyduları görmüyor gibi duruyor. Güncellemeden önce problem yoksa; güncellemede bir sıkıntı var. Yok eğer öncesinde de problemliyse anteni tekrar gözden gecir derim.

Ben ikinci el aldim araci. Cihaz orjinal cihaz. Guncelleme onceside baglanma sorunu vardi. Mecbur antene bakacam. Umarim degistirmem gereknez. Bunlarin gps anteni tavanda mi yoksa konsol icerisinde bir yeremi takili

FBS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Antenin yerini bilmiyorum. Anten bağlantı soketini kontakt temizleyici ile temizleyip açık bir alanda (binalardan uzak) dene.

emrllharsln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
SZAcbp.jpg

SZAigM.jpg

SZAhry.jpg

Yeni bir anten aldim ve dediginiz gibi anten girisini temizledim. Arac hareket halindeyken ve duraganken acik alanda denedim ama yine de konum bilgisi alamadim. Sorun yazilimsal midir.. Genel mudurluk ile gorustum aracta media nav cihazi oldugunu ancak cihazla oynandigi icin yazilimsal olarak coktugunu soylediler. Napabilirim ben simdi