periyodik bakım

GYANİK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhaba megane ailesine yeni katıldım.araç periyodik bakım için servisler oldukça yüksek fiyat veriyor.bakım için ne gibi yollar izliyorsnuz arkadaşlar.Özellikler yağ önerisini merak ediyorum teşekkürler

b2kdeli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağ castrol kullanıyorum servise hiç gitmedim gitmem de aracım 46 binde güvendiğim ustama orjinal parça aldırıp yaptırıyorum. Ustam maksatla amiral oto istersen numara paylaşa bilirim

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhaba megane ailesine yeni katıldım.araç periyodik bakım için servisler oldukça yüksek fiyat veriyor.bakım için ne gibi yollar izliyorsnuz arkadaşlar.Özellikler yağ önerisini merak ediyorum teşekkürler

1 yaşında almıştım bende. Yetkili servise hiç gitmedim.
Yağ olarak liqui moly top tec 4400 5w30 kullanıyorum. Bir tık pahalıdır ancak kalitelidir.

Sent from my RMX2061 using Tapatalk

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yetkili servisi arayıp fiyat sorduğumda 3 bin liranın üzerinde fiyat verdi bana. Bende yetkili servisten soğuyup araştırmaya koyuldum. En kaliteli filtreler ve yağ markalarına baktım. Filtre olarak MANN, yağ olarak da sıvı malzemeler olarak da Liqui Moly markasında karar kıldım. Özel servis olarak da araştırma yaptım açıkçası aracımı herkesin eline vermek istemiyorum. Motrio servislerinin Renault servisinden çıkma elemanlar olduğunu duydum ve bazı renault yetkili servislerinin web sitesinde motrio servislerden bahsedildiğini görünce motrio servislere götürme kararı verdim. Tüm malzemeleri aldım bu sene içinde önümüzdeki sene daha iyi bir yer bulamazsam Motrio’ya götüreceğim.

GYANİK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler herkese destekleri için

Royali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.3 tce motor için bakım yapan varsa ne yağ kullandığını yazabilir mi?