Megane 1 2000 model kalorifer motoru nasil sokulur yardim

Adige0666

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2000 model megan 1 klimali kalorifer motoru nasil sokuluyor acil yardim

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük bir ihtimalle göğüz iniyordur. Renolarda genellikle böyle. Geçmiş olsun.

Adige0666

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkur ederim fan calisiyor ama cok zayif kontrol icin sokecem sadece fanini soksem yeterli motoru sokmesemde olur

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fan sonrası hortumları altına yatarak kontrol edebilirsin. Büyük bir ihtimal onlardan birisi yerinden çıkmıştır.

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalorifer radyatörüne kadar inmiştim göğüs kısmında kalorifer motoruna rastlamadım..

nuri45

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç klimalıysa klima borularını sökmeden çıkaramazsınız söküncede malum gaz gidiyor. önce silecek kollarını sökün sonra sileceklerin altındaki plastik ızgaraları sökün. cam hizasıyla westinghouse arasında siyah büyük bi demir kapak var 10mm 5 tane vida tutuyor sanırım sökmesi ve takması baya zor bu kapak westinghouse, fren yağ deposu ve kelebeğe takılıyor. ben kelebeği sökmüştüm bu seferde az bişey manifolda takıldı sabır ve dikkat istiyor sonrasında ise fan tesisatını 4 tane 10mm civata tutuyor ilkin silecek motorunun altındaki civatayı söküp hava kanalını aküye doğru çekip yerinden çıkarın. polen filtresi ve kalorifer motorunun kabını tutan 3 civatayı sökünce tesisat çıkıyor tek sıkıntı klima borusu fan kabının hareket etmesini engelliyor çalışma alanı kısıtlı fan motoru ve meşhur kalorifer klape motoru bu kısımda yalnız motoru yerinden çıkarabilirmisiniz bilmiyorum.bence sizin sorun fan motorunun üzerinde elektrik devreleri var kalorifer kumanda rölesi galiba ismi oradandır bendeki rolenin soketleri hep oksitlenmişti ama arıza yoktu yakın zamanda oraya el atacam bu parçaya ulaşman içinde neredeyse bu adımları uygulaman gerekiyor belki silecek kolları ve camdaki ızgarayı sökünce yapabilirsin ona pek dikkat etmedim. benim sökme amacım klimayı açıp kapatırken kötü koku gelmesiydi klima radyatörünü temizlemek için söktüm klima borusu engel olmazsa iyi bir temizlik yapacaktım.