Ön sürüş camı çerçevesinde çatlamalar

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımın ön camı 6yılda bu hale geldi.çatlaklardan su sızarmı ordan elektrik sistemi vs ulaşırsa daha büyük bir problem çıkabilir ne yapsam aklımda deli sorular

lZvD1J.jpg

VDv7YZ.jpg

nlLDEV.jpg

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimkide yavas yavas boyle oluyor

selcukp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bnmde çatlamalar mevcut. İnternette fiyatlarına baktım ancak bu cam fitili tam olarak ne geçiyor 2-3 farklı fitil var servis fiyatı bilen varsa paylaşabilir mi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen benimki de öyle oldu çok dandik malzeme ekledikçe kopuyor yumuşak kısmı.komple cam altı plastik ızgara değişiyor orjinal fiyatı 370 tl civarıydı abovv dedim öyle duruyor.komple falçatayla kesip uygun bir fitil takmak lazım aslında.kronik sorun garanti den değişmesi lazım bence de hiç sanmıyorum .

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kopan kısmın hizasından falçatayla kestim ve u şeklinde saç kenar lastiği diye geçen plastikten alıp geçirdim güzel oldu tavsiye ederim.

yekwolf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kopan kısmın hizasından falçatayla kestim ve u şeklinde saç kenar lastiği diye geçen plastikten alıp geçirdim güzel oldu tavsiye ederim.

Nasıl bir fitil kullandınız son durumunun fotoğrafını paylaşır mısınız?

edc_gökhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Konuyu hortlaticam benimde clio 4 aracom var aynen resimlerdeki gibi oldu acaba kesin cozum bulan vami siyah silikon diyorlar bu mazemeye kaportaci falan yapabikirmi

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
orjinali komple kazıdık sadece plastik gövde kısmı kaldı motordan taraf,sonra dyson cam silikonu aldık siyah renk ve bastık,içeri ittire ittire 2 tüp harcadık,gayet sağlam oldu,tavsiyem işi bilene yaptırın ben kendim yaptım amatörce oldu

edc_gökhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
orjinali komple kazıdık sadece plastik gövde kısmı kaldı motordan taraf,sonra dyson cam silikonu aldık siyah renk ve bastık,içeri ittire ittire 2 tüp harcadık,gayet sağlam oldu,tavsiyem işi bilene yaptırın ben kendim yaptım amatörce oldu

Ben oto camcıya sordum silikon çekmiyoruz dedi. araştırdığım kadarıyla 4 yaşından sonraki tüm renaultlarda bu sorun oluyor ve çözüm olarak ızgarayı komple değiştiriyorlar. acaba başka çözüm bulan varmı ?