Clio 4 bana ne kadar dayanır ?

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cümleten merhabalar. Clio 4 1.2 joy aracımı tam 5 sene önce '0' km olarak aldım ve bugune kadar tam 103 bin km yaptım. Arabamın gereken tüm bakımları zamanında yetkili serviste yapıldı.Hiç lpg takılmadı. araç bu km ye kadar özenle sakin ve fazla zorlanmadan trafksiz alanlarda kullanıldı. Genelde uzun yola çıkıldı. Arabamdan zayıf işçilik , kalitesiz malzeme rüzgar sesi vs gibi şikayetlerim olsa da Allah var bir kez dahi yarı yolda bırakmadı, sorun çıkarmadı , yakıt konusunda da üzmedi. Fakat arabamın 100 bin kmyi geçmiş olması beni tedirgin ediyor. Maddi ve manevi durumlardan dolayı bu arabayı en az 3 sene daha kullanmam gerek. Değiştirme şansım yok . Bu güne kadar kurus masraf çıkarmadı ama ya sonrası ? Km yükseldikçe benimde canım sıkılıyor .Arkadaşlar bu motorların nizami kullanımda ömürleri nedir ortalama olarak ? Arabam normal bakımlar hariç beni 3 yıl daha sorunsuz masrafsız taşır mı ? Motor ömrü ve yapmam gerekenler hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Sevgiler

aliguler9254

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım servis bakımlı demişsiniz, bakımları da zamanında yapıldığına göre ortada endişe edecek bir durum yok. Ayrıca araca güzel bakıyorsunuz, eğer böyle devam ederseniz o araç sizi daha uzun kilometreler götürecektir Allah'ın izniyle. Zamanında yağını, suyunu, kayışlarını vs. değiştirin yeter. Yine de aracınızı değiştirip değiştirmemek sizin elinizde kararınıza saygılıyım.

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anlattığınız gibi özenli kullanmaya devam ederseniz en az 5 sene daha böyle rahat rahat kullanabilirsiniz. Zira biliyorsunuzdur belki, aracınızın motorunu Renault 2012 den de önce yıllardır kullanıyor ve öyle kulağa ilişir ciddi bir problemi hiç duyulmadı.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bakımları devam ettikçe 300 350 bin dayanır zannımca. rahat olun yani. kazasız belasız sürüşler.

Ersen Tapan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zamanında bakımı yapılan araçlar öyle erkenden arıza çıkartmıyorlar. Örnek olarak taksiler ortalama 700-800 bin km kullanıyorlar. Piyasada ikinci ele düşen araçların sürekli km leri düşürüldüğü için araçlar erken bozuluyor gibi gözüküyor ama işin aslı öyle değil.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen gün oto yıkamacıda taksici bir abi ile tanıştım araçlar yıkanırken biraz muhabbet ettik. Dacia Logan vardı onda ben aracım 50binde sknt çıkarır mı filan diye sormuştum. Oda benim aracım şuan 295binde daha standart bakım dışında işlem yapılmadı sen bakımlarını düzgün yaptır keyfine bak dedi. Bu araç 1.5 DCI di. Bence 1.2 lerde sağlamdır düzgün bir bakımla 250-300 bini rahat görür gibi geliyor.