Baskı balata değişmeli mi?

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 1.4 rxt 16 v aracımın baskı balatası 120 bin km de değiştirmiştim 180 bin km de ustaya götürdüm daha götürür demişti.Şu anda 220 bin kmde.Yani ben değiştireli tam 100 bin km olmuş.Baskı balatanın bittiğine ya da biteceğine dair hiçbir anormal bir belirti yok.Sizce zaten km fazlasıyla dolduğu için değiştirmeli mi yoksa belirtiler gösterene kadar kullanmalı mı?

Energetic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Km ile ömrünün ölçülmesi yanlış olur debriyaj balatası için. Tamamen kullanıma bağlıdır. Debriyajda sertleşme, çok yukarıda kavrama, kalkışta klasik motor titremesi dışında sıyırmaya bağlı farklı bir titreşim oluşur. Yolda giderken ani gaz verildiğinde aracın devrinin anlık olarak artıp sonra ivmelenmeye başlaması gibi belirtiler yoksa değiştirmeye de gerek yoktur.
Balata ömrünü 20binde de, 70binde de 100binde de 150binde de doldurabilir. Tamamen kullanıma bağlı.

İdea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Km ile ömrünün ölçülmesi yanlış olur debriyaj balatası için. Tamamen kullanıma baÄŸlıdır. Debriyajda sertleÅŸme, çok yukarıda kavrama, kalkışta klasik motor titremesi dışında sıyırmaya baÄŸlı farklı bir titreÅŸim oluÅŸur. Yolda giderken ani gaz verildiÄŸinde aracın devrinin anlık olarak artıp sonra ivmelenmeye baÅŸlaması gibi belirtiler yoksa deÄŸiÅŸtirmeye de gerek yoktur.
Balata ömrünü 20binde de, 70binde de 100binde de 150binde de doldurabilir. Tamamen kullanıma baÄŸlı.

Aynen katılıyorum.