Captur ön tampon sol tarafindan çikiyor ?

commandos07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Daha önce 2015 Model Captur İcon 1.5 DCI EDC ( Siyah-Fildişi Tavan) sahibiydim ve geçen yıl satmak zorunda kaldım. Şimdi durumları düzeltince 2016 Model İcon 1.5 DCI EDC (Bulut Gri-Siyah Tavan) aldım.

İlk Capturumda da ikincisinde de aynı sorun olduğunu görüyorum. Yeni almış olduğum araç ile Antalya da bir süre kalınca sıcaktan tamponun sol yanından ciddi açıldığını gördüm. İlk Capturumda da vardı fakat Edirne de yaşadığım için pek açma yapmıyordu. Şimdi benim kafam buna takıldı. O kadar para verip böyle bir sorun yaşamak insanın canını sıkıyor.

Acaba sizlerin aracında bu tip bir problem oldu mu ? Olanlar bu sorunu nasıl hallettiler ?

NOT: Bu arada aracımın garantisi bitmiş durumda bilgiiz olsun...

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 2013 Captur da da var, kayınbiraderin 2014 Captur da da var. Renault yetkili servise gidip durumu anlatsak kesin kullanıcı hatası şu bu diyecek ve yine işi yokuşa sürecek... En iyisi Renault canınızı sıkmasın, gidin sanayiye 1-2 vida ve çok cüzi bir miktarla halledin.

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yyildirayy

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
2016 model aracın garantisi bitmez ki.
Garanti 3 yıl, belki Km olarak 100 bini geçmiş olabilir ama kaporta devam eder diye tahmin ediyorum.

hayalet34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun hemen hemen tüm capturlarda mevcut tamponlar açılıyor. Çok saçma bir plastik kanca ile tutuyor.
Servisle görüştüm kronik problem dediler.

Benimadım09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta da aynı problem var. Arabadan her indiğimde elimle itiyorum tamponu yerine. Serviste de söyledim ama el sürmemişler bile.

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bu sorunu piyasada rahatça bulabileceğiniz yüksek ısıya dayanıklı kırmızı silikon ile hallettim. Tamponu iyice çıkarıp silikonu bolca sürüp yerine oturttum. Dışarıya taşan silikonlu da ıslak mendille sildim ve boya/badana işlerinde kullandığımız sarı kağıt bantla bantladım tamponu. 2 gün sonra bantları çıkardım, taş gibi. Bu silikonun yapışkanlık özelliği de bayağı iyidir. Renk işine gelirsek; benim arabada farkedilmiyor. Aracı siyah olan, dikkatlice silikonun görüldüğü çizgiyi siyah baskı devre kalemi ile boyayabilir. Diğer renklere bir çözüm önerim: hayal gücünüzü kullanın...

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar nasıl oluyorda bu sorunu kendiniz halletmeye çalışıyorsunuz anlamış değilim.servisin işi bu.
basit gibi görünsede bence çok önemli bir sorun ilk duyuyorum ve çok şaşırdım açıkçası.
5 yıldır kullanıyorum bende böyle bir sorun yok.olsa anında aldığım bayiye gider sorunu halletmelerini isterdim.
bayiye yada servise gidin çözdürün probleminizi, hakkınız arayın mağdur olmayın.
Geçmiş olsun..

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar nasıl oluyorda bu sorunu kendiniz halletmeye çalışıyorsunuz anlamış değilim.servisin işi bu.
basit gibi görünsede bence çok önemli bir sorun ilk duyuyorum ve çok şaşırdım açıkçası.
5 yıldır kullanıyorum bende böyle bir sorun yok.olsa anında aldığım bayiye gider sorunu halletmelerini isterdim.
bayiye yada servise gidin çözdürün probleminizi, hakkınız arayın mağdur olmayın.
Geçmiş olsun..
Ben daha önce de Clio 4 sahibiydim. İlk alanlardan. Kronik sorunlarının tümünü yaşadım. Yaşayanlar bilir, Renault nun tutumu illallah ettirdiğinden kendimiz çözümler buluyoruz sonra Renault kabul etmediği tüm kronik sorun ve şikayetleri araçları makyajlayınca sessizce gideriyor.