Yağ seviyesi ve yağ çubuğunda benzin kokusu

MTHC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sayın forum üyeleri,
1.2 75bg aracımla ilk kez uzun yol yapacağım için bugün seviye kontrolleri yaptım. Aracı 2017 eylülünde sıfır km aldım ve 4000 km yaptım. İlk kez bugün yağ seviyesine baktım. Yağ çubuğuna baktığımda seviyenin max çizgisinin biraz üzerinde (4-5 mm) olduğunu gördüm, ve çubukta benzin kokusu vardı (petrol ürünü olduğu için mi öyle kokuyordu bilemedim). Bu seviye yüksekliğiği bir sorun olur mu? Servise gidip birazını aldırmalı mıyım? Benzin kokusuna ne dersiniz?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sayın forum üyeleri,
1.2 75bg aracımla ilk kez uzun yol yapacağım için bugün seviye kontrolleri yaptım. Aracı 2017 eylülünde sıfır km aldım ve 4000 km yaptım. İlk kez bugün yağ seviyesine baktım. Yağ çubuğuna baktığımda seviyenin max çizgisinin biraz üzerinde (4-5 mm) olduğunu gördüm, ve çubukta benzin kokusu vardı (petrol ürünü olduğu için mi öyle kokuyordu bilemedim). Bu seviye yüksekliğiği bir sorun olur mu? Servise gidip birazını aldırmalı mıyım? Benzin kokusuna ne dersiniz?
Yetkili servise gidip arıza/ şikayet kayıdı açtırın derim . Yağ içine benzin karışıyor olabilir yağ değişimi yapılması gerekebilir

MTHC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ati_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim 1.2 edc captura servis kendi bahsettiğiniz miktarda fazla yağ koymuştu bakımda normal karşılıyorlar tabi bir arıza yoksa