Şanzuman Ötme Sıkıntısı

graphicdesigner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam Herkese..

2012 Symbol 1.5 DCI aracım 5. viteste 2600 devirde ıslık çalmaya başladı.
Şanzumandan şüpheleniyorum çünkü boşa atınca kesiliyor.

Şanzuman katkı maddelerini kullansam diyorum.. Kullanıp faydasını gören var mı acaba??

Acil yardım..

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı dertten bende muzdaripim kardeşim cevap yazmamışlar gördüğüm kadarıyla bendede 98 brodway var benim şanzimanda uğultu var sana verilcek cevaplar benimde işime yarıyacak diye ümit ediyorum.

ermindeniz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam, bendede 2008 1.4 sedan clio sembol var,,, ön düzene bakım yapılırken şanzıman yağı boşalmıştı, geç vakit olduğu için aceleden 30-40 tl ye yağ alınıp konuldu, bende içimden ve adama dedimki abi 30-40 tl ye yağmı olur şanzıman yağı pahalı olur falan derken aldık koyduk,, bir süre sonra gıyyy gııyyy ses yaptığının farkına vardım, gaza basınca ve gazı bırakınca var, boşa atınca yok,,, bi ara onada baktıracam,, başkası bu sesi duymaz fakat ben ses konusunda hassasım,

ejder542

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 dizel 2012 125.000 de symbolüm var banada sanki hafiften şanzıman ötüyormuş gibi bir ses geliyor yağına baktırdım iyi dediler araçların genelinde varmı bu durum birde direksiyon pompası vınlama sorununa çare bulan varmı sanırım bp nin direksiyon yağını koyunca ses kesiliyormuş bilgisi olan ?