İlk çalıştırmada şiddetli boğulma ve hatta bazen istop.

arkroid

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar;

Daha önce de faydalandığım engin bilgilerinize tekrar başvurmak istiyorum.

Aracım 2013 Captur 1.5 dci SS.

Aracı sabah ilk çalıştırdığımızda marşı alır almaz ani bir boğulma ve devir düşmesi oluyor ve akabinde hemen toparlıyor.

Eğer boğulma çok şiddetli olursa motor istop ediyor ve tekrar marş veriyor kendi kendine. İkinci marşta hiç bir sıkıntı olmuyor.

Hatta bu durumlar sadece ve sadece ilk çalıştırmada oluyor, gün içinde hiç olmuyor. Bu durumun oluşması için motorun en az 3-4 saat çalışmamış olması gerekiyor.

Şu dikkatimi çekti bir de, eğer hava sıcaksa boğulma daha şiddetli oluyor.

Bu problemi uzun bir süredir yaşıyorum aslında. İnternette arattığımda bulduğum şeyler genelde yakıt ile ilgiliydi ancak ben zor durumda kalmadıkça "kaliteli" istasyonlardan alışveriş yapıyorum.

Bilgi olan var mıdır acaba?

Teşekkür ederim.

ofarukturgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın kilometresi nedir. Bu durumda egzost'dan gelen bi kötü koku yada çok azda olsa duman varmı?

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Aracın kilometresi nedir. Bu durumda egzost'dan gelen bi kötü koku yada çok azda olsa duman varmı?

Ayni sorun bende de var megane 3 106bg 215binde ilk calistirmada zorlanarak ve arkadan siyaja yakin duman atarak zor calisiyor. Bazen ikinci marsa da ihtiyac duyuyor.

TuranOTO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pompa olma ihtimali var ilk çalışmada aşırı mazot verip sonradan düzene biniyor olabilir ilk çalışmada piston kafasına yığılan mazot sıkıştırmayı zorlayıp duman attırabilir ama genede bi arıza tesispit cihazında parametrelere bakılmalı bence

arkroid

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle ilginiz için teşekkürler.
Uzun zaman cevap yazılmadığı için takip etmeyi bırakmıştım başlığı.
km 100k ama zaten 70k'dan itaibaren uzun zamandır yapıyor bunu.

Duman atıyor mu bunu hiç takip edemedim. Ama cevap veren diğer arkadaş takip etmiş. Varmış yani.

Peki sorun pompadan kaynaklanıyorsa çözüm ne olabilir?

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kızdırma bujisi gibi görünüyor, rölanti devrinde dalgalanma var mı