Dizel Symbol Alınırmı

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaklaşık 4 yıldır kullandığım 2007 1,4 Benzin LPG li Symbolümü sattım.Araçtaki elektrik problemleri , özelliklede dur kalktaki hararet sorunu beni İllallah ettirdi.Değiştirmediğim parça kalmadı ama sonuç değişmedi , sonunda ederinin altına aracın durumunu anlatarak sattım.Arabayı benzinde kullanabilmek için ederinin üzeri fiyata almıştım LPG kiti bağlanıncada araç iyice saçmalamaya başladı yani uymadı.
Biraz bekleyip yeni araç alacağım İş nedeni ile çok sık taksi kullanır ve mutlak araç yorumlarını alırım DCI motorun dayanıklılığı , tüketimi hakkında çok iyi yorumlar geliyor Symbol ve Loganda kullanılan bu motora sahip araçları 500000 km de sorunsuz taksiden çıkartıyorlar.
ilk seçeneğim Dizel Symbol kullanıcı arkadaşların objektif yorumlarını rica edeceğim.İzmir Trafiği malum dur kalk sık yapıyoruz eğer DCI motorlu Symbollerdede Hararet sorunu varsa yanından bile geçmek istemiyorum çünkü eski aracımda çok uğraştım çok vakit ve para harcadım olmuyor sonuç alamadım...
Birde bu Euro 5 motor Partikül Filtresi sorunu var çok uğraştırdığını duyuyorum doğru yada yanlış bilemiyorum ancak ben bulaşmak istemiyorum hangi Symbol modellerinde Euro 5 motor var ben Euro 5 motoru pek tercih etmek istemiyorum.
2. Seçeneğim Hyundai Accent Era bu araç benzinli yada dizel olabilir.Benzin LPG li 1998 Accentten çok memnun kalmıştım.
3. Seçeneğimde Dizel Logan olabilir diye düşünüyorum.
Yorumlarınızı rica edeceğim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Dizel araçta özellikle 1.5 DCI de hararet yapmak imkansız a yakın. Euro 4 motor lu Kangoo kullanıyorum İstanbul da sakin kullanımda 5.4 lt ortalama ile geziyorum ( Kangoo bölümünde konusu da var )
Temiz DCI motor sahibini üzmez.
Hyundai Accent de 1.5 dizel motor tutulmuyor aman uzak durun.

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel araçta özellikle 1.5 DCI de hararet yapmak imkansız a yakın. Euro 4 motor lu Kangoo kullanıyorum İstanbul da sakin kullanımda 5.4 lt ortalama ile geziyorum ( Kangoo bölümünde konusu da var )
Temiz DCI motor sahibini üzmez.
Hyundai Accent de 1.5 dizel motor tutulmuyor aman uzak durun.
Yorum için teşekkürler...
Ben 2011-2014 arası Symbol düşünüyorum bunların motorları Euro 5 mi merak ediyorum sizin Kangoo sanırım bu modellerde birde 65 Hp bir model var bunda Turbo varmı performansı nasıl uygun seçenekler karşıma çıkıyor.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yorum için teşekkürler...
Ben 2011-2014 arası Symbol düşünüyorum bunların motorları Euro 5 mi merak ediyorum sizin Kangoo sanırım bu modellerde birde 65 Hp bir model var bunda Turbo varmı performansı nasıl uygun seçenekler karşıma çıkıyor.
2011 symbol Euro 4 olabilir. 65 hp ler turbo lu fakat intercoller yok . Benim Kangoo 2011 105 hp . Bu modeller de 85--105 olanlar Euro 4 oluyor. 90--110 olanlar Euro 5 Bu mantıkla symbol lerde de benzer durum olabilir

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2011 symbol Euro 4 olabilir. 65 hp ler turbo lu fakat intercoller yok . Benim Kangoo 2011 105 hp . Bu modeller de 85--105 olanlar Euro 4 oluyor. 90--110 olanlar Euro 5 Bu mantıkla symbol lerde de benzer durum olabilir
Tamamdır teşekkürler o zaman 85 lik modellere yoğunlaşacağız umarım Euro 5 almama gerek kalmaz.

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
2013 model touch serisi symbol kullanıyorum ve gayet memnunum sakin kullanım da full depo ile 1200 km kurultayı da var da aklımda değil gormuslugumuz var yeterki araca vak zamanın da bakımlarını yaptır ve yağını asla ve asla değiştirmeyi ihmal etme dizel aracın tüm numarası motor yağın da cunki benzin içerisin de bulunan yağ mazot da yok dolayısı ile benzinli araçlar da motor yağına destek çıkan bir yakıt var ama malesef dizel araçlar da bu yok.. benin aracın 2013 ve 70 80 bin km de gayet memnunum umarım kafana göre biseyler bulursun

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 model touch serisi symbol kullanıyorum ve gayet memnunum sakin kullanım da full depo ile 1200 km kurultayı da var da aklımda değil gormuslugumuz var yeterki araca vak zamanın da bakımlarını yaptır ve yağını asla ve asla değiştirmeyi ihmal etme dizel aracın tüm numarası motor yağın da cunki benzin içerisin de bulunan yağ mazot da yok dolayısı ile benzinli araçlar da motor yağına destek çıkan bir yakıt var ama malesef dizel araçlar da bu yok.. benin aracın 2013 ve 70 80 bin km de gayet memnunum umarım kafana göre biseyler bulursun
Teşekkürler yorumlarınız ve iyi dilekleriniz için...
Symbolleri seviyorum geniş bagaj ucuz maliyet ve az yakıt.Arıza yaparsa kendimde biraz müdahale edebiliyorum tam kullanıcı dostu araç eski aracımda 10000 km de yada her sene yağ ve filtreleri değiştiriyordum düzgün bakarım araca uzun yolda yapıyorum ara sıra.Sanırım DCI motorlu bir Symbol , Clio GrandTour yada , Logan Blackline olacak

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Temiz Symbol yakalarsanız alabilirsiniz. Ben 5 ay internette bekledim aradığım arabayı bulmak için zaten hisleriniz doğru olan arabayı satıcının samimi yazısıyla size albenisi olduğunu söyler. Birde kusura bakmayın ama bakımlı araç hiç bir zaman sizi yolda bırakmaz aracınıza iyi bakın.

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2013 üzeri DCI Symboller donanım ve model olarak ilk hedefim haline geldi sizce 150000 km civarı olan araçlar alınırmı ?
Alırken nelere dikkat etmem gerekir kronik sorunu varmı ...
Fikirlerinizi rica edeceğim...