Ağaca çarpan Clio nun motoru yerinden fırlamış

MUZOF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar kadıköy caddebostan da ağaca çarpan clio nun motoru yerinden fırlamış metrelerce uzağa araç çokta darbe almamış görünüyor ama motor yerinden uçmuş bu kadar zayıfmı bağlantıları

------------------------------------------
Kadıköy Caddebostan'da meydana gelen kazada direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü ağaca çarparak durabildi. Çarpmanın şiddetiyle otomobil motorunun yerinden fırladığı kazada şans eseri can kaybı yaşanmadı.

Edinilen bilgiye göre, Kadıköy'de Caddebostan Cemil Topuzlu Caddesi'nde meydana gelen kazada, direksiyon hakimiyetini kaybeden bir sürücü ağaca çarparak durabildi. Yağmurdan dolayı kaygan olan yolda çarpmanın şiddetiyle birlikte aracın motoru metrelerce uzağa fırladı. Vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen ekipler kazaya müdahale etti. Kaza yapan aracın ön kısmının ağır hasar aldığı kameralara yansıdı. Öte yandan, araç sürücüsünün hafif yaralarla kazayı atlattığı öğrenildi.

------------------------------------------

Haber link:
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/k...ter&utm_channel=Mail&utm_content=kutu3_gorsel

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç sanki kia ceed

MUZOF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben clio ya benzettim

Teknisyen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kopmanın nedenin bağlantıların zayıflığından değildir.

Araçların kaza durumunda motorun arada kalarak şoför mahalini sıkıştırıp ezmesi istenmez.Bunu engellemek için motorlar belirli seviyeden sonra yan dönerek , yerinden koparak sürücü güvenliğini sağlayacak şekilde tasarlanır.

Zan ederim Mercedesin falanda böyle kopup giden motor olayı olmuş kazaları var...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende ceed benzettim fakat aracın motorunun yerinden fırlaması icin ya ciddi bir darbe alması yada motor bağlantı noktalarına soğursan darbe alması gerekir. Açıkcası marka ne olursa olsun günümüzde motoru yerinden fırlayacak bir araç varsa onlarda Tofaş’ın kus serisi diye düşünürdüm ama günümüz araçlarında da olabiliyormuş.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç peugeot 208 alaure arkadaşlar

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bana da peugeot 208 gibi geldi.

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç 208. Bi önceki aracım:)

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla ben aracın dağılıp gitmesinden yanayım. Renault da tam bu yönde araç üretip güvenlik testlerinden geçiyor. Sen öldükten sonra arqç sağlam kalsa ne? Dağılsın gitsin, sağlam çık, çalış yenisini al. En temizi.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Çok doğru [emoji106] kaza anında kabin içindeki yolcuya zarar vermemesi için bu şekilde tasarlanıyor . Bunlar güvenlik önlemleri aynen plastik far katlanan kaput vs. gibi
Kopmanın nedenin bağlantıların zayıflığından değildir.

Araçların kaza durumunda motorun arada kalarak şoför mahalini sıkıştırıp ezmesi istenmez.Bunu engellemek için motorlar belirli seviyeden sonra yan dönerek , yerinden koparak sürücü güvenliğini sağlayacak şekilde tasarlanır.

Zan ederim Mercedesin falanda böyle kopup giden motor olayı olmuş kazaları var...