Edermi

ararat35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 10 gün önce clio 2000 model 1,4 200 bin km 21 bin tl aldim araç da bazi eksikler var onlar haricinde hasar kaydi değişen yok
1.tüp değişecek:600 tl dedi
2, buji kablosu değişecek yan sanayi 100 tl orjinal 400 tl
3,gaz kelelebeği hafif kirilmiş bu nedenle gaza basinda yerinden çikiyor tamirci yapiştirdi ama ne kadar kalici oldu şüpheli yenisi 500 tl

bu durum da sizce arabayi elde tutmak mi mantikli yoksa yan sanayi buji kablosu takip ve tüpü değiştirip yapilan masrafi ekleyip satmak mi mantikli

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu piyasa da yeni araç almak hata 2000 model 200 bindeki araca 21bin tl isteyen adamın suratına tükürmek lazımdı sözüm size değil üzerinize alınmayın

eğer başka bir hata yoksa sorunsuz kullanabiliyorsanız aracı eksiklerini giderip binmek daha mantıklı

ararat35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum malesef piyasa bu 1 ay aradım kozmetik takıntım olduğu için olan araçlar ya boya istiyordu ya motor bitmişti akşam bi piyasasına bakayım dedim 23 tl aşağı benim arabadan yok

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum malesef piyasa bu 1 ay aradım kozmetik takıntım olduğu için olan araçlar ya boya istiyordu ya motor bitmişti akşam bi piyasasına bakayım dedim 23 tl aşağı benim arabadan yok
Yapılacakları yapıp 23 e satmayı deneyin bakalım kaça gidecek, neyse Allah kaza bela vermesin fazla vermişsiniz.

ararat35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir de izmir de döşeme den işini yapan reno özel servis bilen var mı yetkili servis fena döşüyor

İdea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aldıysanız ucuza almışsınız demek düşer bize.

Energetic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Piyasa allak bullak. 2001 model clio hb’e arac 150000 km de 35bin lira para istiyorlar. Arac temiz tamam ama fiyatlar garip seviyelerde. Degeri bu mu? Asla degil ama piyasanin durumu cok sisik.

ararat35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sen yine 2001 clio adam araba pazarı da sahine 25 bin istiyor yani da 23 bin verdiler vermedi demekki ben bedava almışım

VCM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam piyasaya bakmayın bence. Şu kriz zamanlarında elinizdeki malı ne kadar kullanabilirseniz bence o kadar mantıklı. Masraf edilmeyen 2. el araç yok bence. Ondan dolayı kafanıza takmayın masrafını yapın binin derim ben. Sonrasında içinize yine de sinmiyorsa eğer, masrafınızı ve piyasa ortalamasını da düşünerek keyfe keder satılığa koyun. İstediğiniz fiyata satarsanız ne ala, satamazsanız da arabanıza binmeye devam edersiniz. Arabasızlık tan iyidir bence.

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam piyasaya bakmayın bence. Şu kriz zamanlarında elinizdeki malı ne kadar kullanabilirseniz bence o kadar mantıklı. Masraf edilmeyen 2. el araç yok bence. Ondan dolayı kafanıza takmayın masrafını yapın binin derim ben. Sonrasında içinize yine de sinmiyorsa eğer, masrafınızı ve piyasa ortalamasını da düşünerek keyfe keder satılığa koyun. İstediğiniz fiyata satarsanız ne ala, satamazsanız da arabanıza binmeye devam edersiniz. Arabasızlık tan iyidir bence.
2.EL arabaya tabiki masraf ediliyor örneğin ben toyota aldım 2001 yağ filtreler + aks körükleri + 2 far ampulü + park sensörü tamiri + teker bilyası + lpg bakımı + kelebek temizliği derken neredeyse 1200-1300 lira gitti. Muayene yaptırcam onada gider bişeyler 2. el arabada 1-2-3 bin masraf olur normaldir.