2005 symbol önlere kasnak ile 16cm hoparlör?

byburakdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, 2005 symbol aracımın ön hoparlörlerini değiştireceğim, orjinal hoparlörleri 13cm fakat elimde Alpine spg-17c2 16,5cm kapı kolonları var, kasnak ile basit bir şekilde elimdeki kolonları takabilir miyim? Bu işlemi daha önce yapmış olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, 2005 symbol aracımın ön hoparlörlerini değiştireceğim, orjinal hoparlörleri 13cm fakat elimde Alpine spg-17c2 16,5cm kapı kolonları var, kasnak ile basit bir şekilde elimdeki kolonları takabilir miyim? Bu işlemi daha önce yapmış olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Clio bölümündeki konuyu sildim . Konu açarken dikkat ediniz . Aynı konuyu tekrar tekrar açmayın

byburakdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hb clio ile hoparlör bölümleri aynı olduğu için ve daha hızlı cevap alabilmek için yapmıştım

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hb clio ile hoparlör bölümleri aynı olduğu için ve daha hızlı cevap alabilmek için yapmıştım

Pandizot yerine oturursa sorun olmaz. Benim aracın on hoparlörleri de normalden büyük.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

byburakdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pandizot derken? Ön kapıdaki kapaklı hoparlör yerine kasnak mı yaptırdınız siz de?

Son düzenleme:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pandizot derken? Ön kapıdaki kapaklı hoparlör yerine kasnak mı yaptırdınız siz de?

Kasnak yaptırmadım yeni hoparlörün çapı araç üzerindeki hoparlörden daha büyüktü fakat yuvayı genişlettik yerleştirdik. Pandizot dediğim yer ise kapı sacının üzerindeki bu cam Kumandalarının olduğu plastik tek parça büyük kısım. Bu kişimin kapının içe bakan kısmında da oradaki parçalara göre oyuklar var. O oyuklardan daha büyük bi işlem yaparsanız o kısım oturmaz yerine.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ermindeniz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede kapak altında 13cm hoparlör vardı,, 16cm hoparlör için kapı kartonu ve kapı sacı deguplaj ile açıldı ve hoparlör monte edildi,, hoparlör mıknatısı cama deymedi sorun olmadı,, sizde cama deyerse, hoparlör arkasına yalıtım bandı yalıtım süngeri gibi benzeri şeyler ile hoparlörü biraz mesafeli monte edebilirsiniz..
yani bilgidiniz orası 16cm kesildi.