lpgli dokker alınırmı

DİJİTAL

Yasin KARADERILI, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese selam malum mazot fiyatları aldı basını gidiyor dukkanımıza lpg li bi araç almayı düşünüyoruz acaba lpgli dokker nasıl bi araçtır kulananlar varmı içinizde biraz bilgi verirse seviniriz teşekkürler

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Aradığınız şey konfor,sessizlik,yol tutuş değil sadece ekonomik yakıt ve bagaj hacmi ise uygun bir seçim :)

DİJİTAL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen iş için kullanıyoruz dukkanda servise gidip geliyo hep kısa mesafe mazot fiyatları malum bize sorun çıkarmasın az yaksın yeter

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence dizelden az yakmaz. mazot yükselince gaz da yükseliyor. yani bir fark olacağını düşünmüyorum. ayriyeten lpg nin derdi bitmiyor. yok taktır. hangisini taktır. brc mi olsun atikermi olsun. iyisi olsun iki katı fiyatı mı olsun acaba. kaç binde bir filitre değişsek. aracaın motoruna zarar verir mi, verirse azmı verir çokmu verir. arada bir bir depo benzinde mi kullansam. depo bagajda ne kadar yer kaplar. stepnenin yerine koysam stepneyi nereye koyarız. koymazmıyız. uzar gider. kafamda deli sorular. ben bundan önceki aracım olan clio 2 yi lpg uyumsuzluğu yüzünden satım clio 4 dizel aldım. iyikide almışım. kafam rahat. bagaj benim. sadece mazot alıyorum. hem gaz hem benzin almıyorum. sizede tavsiye ederim. dizel candır. satarkende dizeldir. bazıları bunu unutuyor.

onlyciihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
günlük çok sık kullanılan araçlarda dizel en mantıklısı olur üstelik işyeri aracı olarak biraz güce de ihtiyacınız olur düşüncesindeyim. bakımı montajı extrası vs zaten dizelden pahalıya veya en iyi kafa kafaya gelir uğraşmaya değmez

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
bence dizelden az yakmaz. mazot yükselince gaz da yükseliyor. yani bir fark olacağını düşünmüyorum. ayriyeten lpg nin derdi bitmiyor. yok taktır. hangisini taktır. brc mi olsun atikermi olsun. iyisi olsun iki katı fiyatı mı olsun acaba. kaç binde bir filitre değişsek. aracaın motoruna zarar verir mi, verirse azmı verir çokmu verir. arada bir bir depo benzinde mi kullansam. depo bagajda ne kadar yer kaplar. stepnenin yerine koysam stepneyi nereye koyarız. koymazmıyız. uzar gider. kafamda deli sorular. ben bundan önceki aracım olan clio 2 yi lpg uyumsuzluğu yüzünden satım clio 4 dizel aldım. iyikide almışım. kafam rahat. bagaj benim. sadece mazot alıyorum. hem gaz hem benzin almıyorum. sizede tavsiye ederim. dizel candır. satarkende dizeldir. bazıları bunu unutuyor.

Şunuda cidden merak ediyorum aynı güçte motora sahip 2 ayrı araç düşünelim 1 i lpg li diğeri dizel olsun.1 lt lpg ile kaç km 1 lt mazotla kaç km gidiyorlar acaba hımm

DİJİTAL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mazot fiyatları uygunken karlıydı ama şu anda lpg daha uygun
bence ama tam hesap yapmadım lpli araç kullanan biri varsa hesap yapa biliriz benim kango çok çok dikkatli kullanırsam şehir içi hep kısa mesafe 6,5 lt yakıyor

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şunuda cidden merak ediyorum aynı güçte motora sahip 2 ayrı araç düşünelim 1 i lpg li diğeri dizel olsun.1 lt lpg ile kaç km 1 lt mazotla kaç km gidiyorlar acaba hımm
öyle değilde şöyle hesaplayalım. şu an mazot 6.39. ve benim araç çoğu uzun yol olmak kaydı ile km. de 30 kr. yalıyor. daha geçtiğimiz hafta ölçtüm. hatta ayrıntı vereyim. 340 km yol gittim 105 tl mazot aldı. lpg. li araç kullananlar da ölçümlerini söylesin kıyaslayalım. lpg li ölçümlerin sağlıklı olabilmesi için pompacılık yapmış biri olarak önerim. aynı pompadan depoyu fulleyip en az 100 km. kullanıp yine aynı pompadan depoyu tekrar fullemek gerekir. farklı pompalardan veya az kullanımla dolum yapıldığında ölçümler sağlıklı olmuyor ve yanıltıcı oluyor. bu şartlarla bir kıyaslama yapalım. bakalım dizelmi çok yakıyor lpg li araçlarmı bi bakalım. sizin soruya gelince yaklaşık 35 lt. lik bir lpgli araç ful depo ile ortalama 300 km gider. ben dizel araç kullanan biri olarak 35 lt. mazot ile uzun yol olmak kaydı ile en az 600 km. yol giderim. yani lt. cinsinden yaklaşık yarı yarıya fark olur. benim fikrim benim düşüncem veriler test edilmiş gerçek veriler. lpg. li araç ta kullandım. dizel de

DİJİTAL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hesabınız dogru ama ben sürekli şehiriçi kısa mesafe kullanıyorum yani benim arabam su anda 6,39x6,5=41,53 kr yakıyo arada bi gazı köklersem nerdeyse elli krş

DİJİTAL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada cidden 35 tl ile mi 600 km? yani 0,58 krş felan :eyv