Megane 2 - Yokuşta kalkamama problemi hakkında!

sGOODsItgets

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhaba. Aracım Dynamic hb 1.6 16V. 2005 model Lpg li. Aracı alalı 3 ay oldu. Şu an da resimdeki hata ışığı devamlı yanıyor sevice ışığı ile beraber tabi. negatif-50052.pngBilgisayara bağlandığı zaman katalizör hatası verdiği söylendi. Asıl önemli sorunum yokuşta durunca aracı yarım debriyaj ile kaldıramıyorum. Yarım debriyaj yapmaya çalışıyorum devir 500-600 lere kadar düşüyor ve stop ediyor. El freni de çok sağlıklı çalışmadığı için epey zor oluyor. Bulunduğum yer dağlık olduğundan rampa bol hatta düz yer yok. Durmadığınız zaman problem yok ister 1. ister 2. vites araç hızlanıp dik rampaları çıkabiliyorum. Triger yeni değişmiş. Baskı balataya baktırdım sağlam çıktı. Aracın kalkmaması hakkında deneyimlerinize dayanarak yardımcı olmanızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler herkese.

sanko86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Katalizör tıkalı ise düşük devirlerde sorun yaratır. Sizin problem nedir daha tecrübeli olanlarda yazsın bakalım.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Benzin/Lpg her ikisinde de yanıyorsa o ışık bobinlerden birisi arızalıdır.. Bir piston çalışmadığı için aracın çekiş gücü düşer

sGOODsItgets

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Katalizör tıkalı ise düşük devirlerde sorun yaratır. Sizin problem nedir daha tecrübeli olanlarda yazsın bakalım.
Teşekkür ederim dostum.

sGOODsItgets

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin/Lpg her ikisinde de yanıyorsa o ışık bobinlerden birisi arızalıdır.. Bir piston çalışmadığı için aracın çekiş gücü düşer
ışık lpg ve benzin de devamlı yanıyor. Bir kere düzelttirdim 750 km sonra tozlu bir yolda kamyon arkasında giderken yine yandı. Sürüş esnasında hiçbir problem yok sıkıntı ilk kalkışta. Motor sıcak soğuk ya da yakıt lpg benzin fark etmiyor. Her ikisinde de kalkışta aynı sıkıntı var. Yine de bobinler mi diyorsunuz??

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
ışık lpg ve benzin de devamlı yanıyor. Bir kere düzelttirdim 750 km sonra tozlu bir yolda kamyon arkasında giderken yine yandı. Sürüş esnasında hiçbir problem yok sıkıntı ilk kalkışta. Motor sıcak soğuk ya da yakıt lpg benzin fark etmiyor. Her ikisinde de kalkışta aynı sıkıntı var. Yine de bobinler mi diyorsunuz??

Motorda tekleme gibi bir sorun da varsa bundan kaynaklanır. Bilgisayara bağlattırın oksijen sensörü de olabilir.

sGOODsItgets

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motorda tekleme gibi bir sorun da varsa bundan kaynaklanır. Bilgisayara bağlattırın oksijen sensörü de olabilir.
Motorda tekleme yok. Araç haraket ettikten sonra hiç bir sıkıntı yok. Yolda giderken ya da ışıklarda durunca problemi, teklemesi ya da değişik bir sesi bile yok. Tek sıkıntı yokuşta aracı kaldıramamam. Gaza sonuna kadar basıyorum sanki boş hissi veriyor. Beni üzen bu sıkıntı diğerleri bir şekilde hallolur yaptırırız. Ama bu bilinmeyenli denklem gibi benim için.