Clio4 1.5dci joy için akü değişim önerisi

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba forumdaşlar hepinize iyi günler,
2013 model clio4 1.5dci joy aracım için akü değişme zamanı gelmiş. dün marşa bastığımda elektrik tümden gitti geri geldi ve marş basmadı. enerji geri geldiğinde de araç bildiği ne kadar hata uyarısı varsa verdi:). Neyseki forum arkadşlarımızın paylaştığı deneyimlerle bunun akü problemi olduğunu çoktan öğrenmiştik, bu sayede paniğe kapılmamış oldum. aracı 1. viteste vurdurarak çalıştırdım. sonrasında ise marş çalıştı. ancak kış geldiğine göre bu akü yolda bırakır.

Varta modellerini araştırdım orjinal aküye muadil olarak varta d53 model olabiliyor dedi akücü ve 540 tl fiyat verdi.

Yetkili servise orjinal Renault hi life akü sordum 850 tl istediler.

Sizlerden akü değiştirenler varsa beni yönlendirmelerini istirham ediyorum.

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 sene olacak neredeyse İnci Akü taktırdım hiç sorun yaşamadım. Hatta aldığım yerde (Ankara) Varta'da dahil bir kaç marka daha vardı. Hiç gerek yok daha fazla para vermeye dedi usta ve İnci Akü taktırdım. Gayette memnunum.

serkantuncay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Varta 60 lık aldım. 2014 edc İcon var bende. Hiç sorun yok. Tanıdık benim 300 tl aldım. 1 ay önce. İstanbul’da oturuyorum.

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Start stop özelliği olandan mı

serkantuncay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet anahtarsız. Kartlı sistem

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı 1-2 yıl içerisinde satacak konumda değilseniz orjinal takdirin derim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Jel akü takmanı tavsiye ederim, orjinale gerek yok amperi tutsun yeter.
Aracı vurdurdum demişsin bir daha yapma derim, trigere sente atlatma ve motoru eline alma riskin çok yüksek, şanslısın... :)

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
start stop tan kasıt anahtarsız olması değil anahtarsızlarda standart aküler iş görür. stop start olan lar var. hani ışıklarda kendisi stop ediyor. sonra debriyaja basınca çalışıyor ya arkadaşlar onu sormuş. eğer bu özellik varsa akü orjinal olmalı veya o özellikleri taşıyan iyi bir marka olmalı. onun dışında yiğit mutlu gibi bilindik bir marka iş görür. servisten orjinal diye bir aküye 850 tl gibi rakamlar vermek mantıklı değil. akü birazda şans işidir. en dandik markadan alırsın 4-5 yıl gider iyi marka alırsı 2 yıl gider yada tersi olur. biraz şans yani. he 1 2 ay sonra sorun akü bozuk anlamına gelir. vburdurma konusu ustanı dediği gibi riskli. illa vuyrduracaksan 1. vites değil 2. viteste vurdurulur. daha rahat çalışır çünkü. eski arabalarda biz öyle yapardık çünkü.

serkantuncay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O bahsettiğin star stop değil kardeşim

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
benim araç start stop değil, joy paket. Jel akü hangi marka model alayım Mustafa bey ? siz sıklıkla tecrübe ediyorsunuz bu durumları .
vurdurmanın riskini biliyorum ama mecburiyetten yaptık qw1 kumar oynadık ama birşey olmadı çok şükür. takviye alamayacağım bir yerde kaldı araç.