1.5 dci 110 triger devirdaim vs. degisimi

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,

Yurtdisindayim - benim 2015 fluence icin kitapcikta triger 150.000 yaziyor ama cok yuksek, aracim 74 bine dayanmisti triger, su pompasi, motor sogutma sivisi (antifiriz), v kayisi ve termostati degistirttim, TL bazinda yaklasik 1500 civari harcadim. Bununla beraber klima kompresoru bozulmaya yakin durumdaydi ( 3 yasinda arabada kompresor nasi bozuluyorsa) onu da degistirdim.

Dikkat etmeniz icin yaziyorum, 74000 de trigerin dis tarafinda catlaklar olusmustu, bizim usta genc bi cocuk 100 bini bekle diyordu, kayisi degisince iyi ki degismisiz dedi. 3 yil 74000 km de degistik, kitapcik 5 yil 150 bin diyor. Kayislar vs. INA marka kullanilei.

Ikinci olarak bizim eleman antifirizi degisince sanirim havasini almamis ya da duzgun almamis 150 km lik bi yolculuga ciktim, sogutma suyu ortadan minimuma dusmustu. Maksimuma kadar ekledim simdo 150 km kontrol ede ede geri gidicez bakalim - siz siz olun antifiriz, termostat vs. degisimi olursa belirli aralimlarla motor suyunu kontrol edin.

Bu arada, antifirizi kontrol ederken yaga da bbakiym dedim. Araba sogukken bi kac dakika calistirdim kapadim yag cubugunu cektim bi buhar geldi bi kac saniye. Bayagi arastirdim internette motor bitmistir diyenden yeni dizellerde normaldir diyene kadar bir suru sey diyen var. Aracin cekisinde ve egzoz dumaninda herhangi bir gariplik yok yag da eksiltmiyor, bundan sorun olmadigini dusunuyorum, umarim oyledir.

Trigeri geciktirmeyin :)

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Bende 47.000 km de 2. El Fluence almıştım. Şehirlerarası bazen ıssız yollardan geçeceğimi bildiğim için triger ve V kayışını 200 liraya malzeme alıp değiştirtmiştim. Aracınızın bakımlarını düzenli yapın.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bildiğim kadarıyla da aracınızın yağ çubuğundan gelen buhar normal, bende de var o durum ve diğer fluencemizde de var, eğer elinizi veya peçete tuttuğunuzda yağ atıyorsa yağlanma oluyprsa elinizde o zaman sıkıntı olabilir diye biliyorum.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim servisler yani yetkili servisler 80.000 veya 5 yıl periyodunda değiştiriyor. Avrupadaki km baya yüksekmiş.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2010 sonrasi 1.5 ler i 80 den 150 ye cikarmislar gelistirmelerle beraber ama 150 cok gercekten