Megane 4 yağ eksiltme

sevket19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracim 10000 km 2.kez yağ eksiltti. 6000 km 1.5 kğ yağ eklendi şimdi 10500 de araçda lpg var lpg olduğundan dolayi yağ yakiminin fazla olduğu söyleniyor. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu yardimci olursaniz sevinirim.

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
"Bir motor, hareketli aksamın yağlanması ve soğutulması için yağ tüketir ve iki yağ değiştirme işlemi arasında yağ takviyesi yapılması normaldir.Bununla birlikte, eğer rodaj döneminden sonra ilave edilen yağ miktarı, 1 000 km için 0,5 litreden fazlaysa Marka Yetkili Servisi’ne başvurunuz."

Kullanma kılavuzundan alıntıdır.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Captur sifir geldiğinde ilk bakima girmeden 1 litreden fazla yag eksiltmişti ama arac garantili oldugu surece servis eklemenyapio ucret talep etmiyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sevket19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ücret istenilmiyor fakat lpg den kaynaklandiği söyleniyor belki araba da kronik bişey var onu merak ediyorum.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Servis de kayıt açtırın mutlaka, ilk 2 bakımda yağ eksiltme olabiliyor devamı olursa kitapçıkta yazandan fazla ise sorun

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar LPG takılırken manifold vs aksamlarda matkapla delik açıyorlar bunu görmüşsünüzdür bu delikleri açma esnasında silindirlere çapak kaçması oluyor ve silindirlerde çizilme yapıyor bu nedenle Lpg li araçlarda yağ yakması olur bu motorda sorun anlamına gelmiyor sadece yağ yakınını hızlandırır ve motor ömrünü kısaltır

MURAT10.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk bakıma kadar 2 defa yağ eksiltme oldu. Servis ücretsiz ekledi. Bakım 3 ay önce oldu, şu ana kadar yağ eksiltme olmadı. LPG yi tavsiye eder misiniz? Garanti ve bakım olayları nasıl oluyor?

MURAT10.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de LPG yok fakat araç 3. ye yağ eksiltiyor. Bakımdan sonra tekrar yağ eksiltme uyarısı veriyor. Bu sorun kronik ne yapacağım bilmiyorum!!! Servis ne diyecek bakalım?

AST

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aynı şikayetden ötürü 3 kere farklı şikayet den ötürü yılda 4 adet yetkili servis raporunuz var ise firma aracı değiştirmekle hükümlüdür aksi taktirde tüketici davası açarak kazanabilirsiniz.

tekel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar megan4 2018 sedan benzinli 13000 km de alalı 4 gün oldu bugün yağ seviyesiene baktım alt limitte ydi aracın garantisi devam ediyormu acaba ve yağın bu şekilde olması nomalmidir acaba ne yapmam gerekir yardımcı olabilirmisiniz