Silkeleme sarsıntı titreme clio 4

handsomesatancame

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar bir sorum ve derdim olacak 2015 model 150.000 de icon aracım var .Otomatik derdi tasası yok kalkışları seri köpek gibi ve uzaması da harika ancak yogun trafık de motor ısındığı zaman çoğunlukla kalkışlarda titreme ( abartısız çevredeki insanlar dik dik bakacak kadar şiddetli ses ve görüntü çıkmakta ) olmaktadır.Bana göre baskı balata ömrünü doldurmuş kavramayı tam yapamamaktadır diye düşündüm.Servise gittim yazılımla bir ayar çektik düzeldi denildi.Ancak ayar çok az işe yaramış artık insanlar dik dik bakmıyor ama yinede silkeleme mevcut ...Aracımı manuel modda kullanınca ne bir titreme ne bir silkeme yapmamaktadır.gaza az verdiğim zaman meydana gelen bu sıkıntı manuel modda kesinlikle kendisini göstermiyor .Baskı balatada sorun olsa ömrünü doldursa manuel modda da aynısını yapması gerekmez mi ??? Servis baskı balata değişecek dedi sizlerin tecrübesi veya fikri önerisi olan var mıdır ? benim mantığım baskı balata olamaz diyor olsaydı manuel de de silkeleme yapması gerekirdi demekte.bana göre otomatik modda iken duracak kadar yavaşladığımda yada durdugumda araç ya 2. vites de ayda 1. vites de ben gaza hafif basında vitesin otomatik artmasını sağlayan sensöz veya beyin bir üst vitese değilde 2 veya 3 üst vitese geçirdiği için araç kararsızlık yaşayıp silkeleme yapıyor olabilir diye düşünüyorum.Sizce ?

serkantuncay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sıkıntı bende de var 2 tane edc var 2014 icon ama ilgilenmiyorlar. Kullanmıyorum ben aracı. Hatta ilan yapıyorum. 2 sinede

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2018 touch EDC de kalkışta titriyor. Siz nasıl bir titreme ve sesden bahsediyorsunuz anlamadım. Bakım zamanı gelmiş olabilir mi.

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle kavrama diyorum. Aynisi basima geldi serviste degistirildi

okandagci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de 2018 edc toch var araç 1000 km yi bugün yaptı
kalkışlarda titreme hissedilir şekilde oluyor. manuele çekip geri otomatiğe alıyorum mecburen
servise gittim araç yeni rodaj dönemi dediler bakmadan gönderdiler resmen.

handsomesatancame

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevaplarınız için tesekkur ederim arkadaşlar ....bildiginiz titriyor ön cam silicekleri yerinden oynuyor o derece ....Servis kavrama yanı baskı balata değişecek denildi yarın gideceğim servise yüz yüze görüşmeye bakalım neler diyecekler...Manulde sorun yok otomatıge alınca tıtrıyor aynı baskı balataya sahıpler ama farklı davranıslar sergiliyorlar nette araştırdım vites otomatiğini sağlayan beyin kararsız kaldıgı için deniliyor genelde ama fikrim yok öle de olsa manulde 2 de kalkıyorum gene de titremıyor hemen kavrıyor hayırlısı bakalım servis amca neler dıyecek de pek guvenmıyorum onlarada ezbere iş yapıyorlar gibi geliyor misal baskı balata değişti bı ton para verdık uc ay sonra gene aynı sorun mahkemeye versem sonuc alır mıyım ?

handsomesatancame

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle kavrama diyorum. Aynisi basima geldi serviste degistirildi

peki sonuç ne oldu hocam başarılı mı ve kaç km sonra kendini yeniden gösterdi _? baskı balata değiştirirlen çatal yaylar var 2 tane onlarda değiştimi bilginiz var mı _? yan sanayi luk marka baskı balata da tam takım çatalına kadar verıyorlar orjinalda sadece baskıbalata ve rulman bide huni gibi bir şey veriyorlar kısaca yan sanayı fazla fazla verıyor :)

handsomesatancame

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de 2018 edc toch var araç 1000 km yi bugün yaptı
kalkışlarda titreme hissedilir şekilde oluyor. manuele çekip geri otomatiğe alıyorum mecburen
servise gittim araç yeni rodaj dönemi dediler bakmadan gönderdiler resmen.

bana öle derler se kavga sebebi olur :) rodaj dönemi nedir ya rodaj dönemi en fazla motoru zorlamama dır . Silkeleme yapacak rodaj diyecekler veririm ellerine rodajlayıp teslim edin derim.İlk defa arabaya binmiyoruz ki silkelemeye titreme ne olursa olsun rodaj bahanesi koca bir saçmaaalıkkkkkk baştan sağma sanatı bence