Vuruntulu çalışma

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sayın rfc üyeleri bir sorunum var bugün arabayı çalıştırmak için epey uğraştım çalıştı stop etti 5 veya 6 kere çalışırken stop ediyor marş motoru dönüyordu sanki motorda yağ yokmuş gibi en sonunda çalıştı ama vuruntulu çalışıyordu özellikle rölantide hatta çarşıya gitmiştim arabayı stop etmedim çalışmaz diye 25 km yol yaptım sonra stop ettim çalıştı ama rölantide vuruntulu sarsintılı çalışıyor toplamda 50 km yol yaptım bujilerden şüpheleniyorum acaba bu şekilde kullanmam motora zarar vermişmidir ha bu arada hava yağmurluydu geç çalışma oluyordu malum havalar soğuk ama ilk defa böyle bir arızayla karşılaştım sizce sorun ne olabilir.

TuranOTO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ateşleme arızası olabilir bujilerde çalışmayan vardır

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aynı dediğiniz şeyden şüphelendim Bu şekilde bi 50 km kullandım ama sıkıntı olurmu? Akünün eski olmasıda sebep olabilirmi?

makaveli7196

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Görünüşe Bakılırsa Voltaj Düşüklüğü Var akünün Voltajını Ölçtür Bujilerin Ve kabloların Ömrü Bitmiş Olabilir
Bu sorunla Bende Karşılaşmıştım Yanlış Bilgi Vermek Para Harcatmak İstemem Ama Akü Ve marj otomatiği Değişince Düzelmişti Sonrada Sol Taraf Çok Sallanıyordu Rolantide Ayna Fln Oda Amatisor den Kaynaklanıyormuş

TuranOTO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
buji arızası yeterli yanma sağlanmaması dolayısıyla bi piston eksikliği demektir bi arıza cihazına bağlatın derim

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim buji buji kabloları ve aküyü değiştirdim sorun nispeten düzeldi ama rölantide sallantılı çalışıyor 1500 devirde sorun yok 1000 devire düştümü sarsıntılı çalışıyor yani hafif vuruntu var galiba neden olur avans ayarimı gerekli sübap ayarımı?