Clio 4 Sport Trouer 1.5dci "Airbagleri Kontrol Ettirin" Hatası

cihadcenesiz78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
2013 model clio aracım var ve 2 gündür airbagleri kontrol ettirin uyarısı alıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Ahmet4242

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde eski aracımda olmuştu o eski aracım clio 3 aynı uyarıyı vermişti şoför koltuğunun altındaki soketlerden kaynaklı bir problemdi. Sanayide usta soketi çıkarıp takınca düzelmişti

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski aracım 2008 symbol aynı uyarıyı veriyordu. Airbag göbekten çıkıyor. Soketini sök tak yapinca düzelti.

cihadcenesiz78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplar için teşekkürler , iki koltuğun da altında ki sökenleri çıkarıp taktım sonuç alamadım . Araç çalışır halde mi yapmak lazım ,

cihadcenesiz78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu sabah aracıma bindim arabayı çalıştırdım koltuğumu ileri geri yaptım ve sorun çözüldü sanırım, şu an yanmıyor. ama bu sefer de ESC kontrol ettin diye yazı geldi. Fazla detaya bakamadım işe geldim.Sizce ne yapmalıyım? Genel anlamıyla servise gidip detayları bi muayene mi yaptırmak lazım

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
akünüzün durumu nedir ?
akü zayıflığı saçma sapan hatalar verdirtiyor çünkü..
benim araçta 2013 model ve üstünde orjinal fabrika çıkış aküsü vardı. geçenlerde bildiği ne kadar hata varsa hepsini verdi. aküyü ölçtürdüm bitik aküden dediler. akü problemi çözülünce düzeldi.

cihadcenesiz78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküyü geçen sene Haziran gibi değiştirdim inci akü ile .

mhmtali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende de oluyor 2013 1,2 clio 4 st var yolda giderken kapı kilitlerini açıyor kendi kendine airbag kontrol ettirin uyarısı veriyor sonra aracı kapatıp açınca gidiyor anlam veremedim

cihadcenesiz78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende de oluyor 2013 1,2 clio 4 st var yolda giderken kapı kilitlerini açıyor kendi kendine airbag kontrol ettirin uyarısı veriyor sonra aracı kapatıp açınca gidiyor anlam veremedim

elektrikli araç olunca böyle oluyor demek ki bazen kafayı yiyebiliyor