MEGANE 4 Joy 1.6 16V 115 bg yağ eksiltme kronik sorun

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Serviste tanıştığım bir abimizin sıfır aldığı bir kadjarı varmış. 2 yıl içinde toplamda 2 seferden 4 lt yağ eksiltmiş. Herseferinde serviste yağı tamamlayıp adamı geri yollamışlar. Ama 3. seferinde ki yağ eksiltmede adamın sıfır arabasına motor yapmışlar. 14.000 Liralık faturayı görünce
Renault'u mahkemey vermeye karar vermiş. Makina mühendisi bilirkişi raporunda ürünün 1.dereceden ayıplı mal olduğu raporlanmış.

MURAT10.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün servise gittim. 4 ay önce 18.000 de ilk bakım yapılmıştı. Şuan 25.000 de, 7.000 km de 1 lt yağ eksiltmiş ve bunun normal olduğunu söyledi servis. Ücretsiz yağ ilave edildi. Bu 3.oldu ne olacak dediğimde, Renault nun yağ tamamlayın şeklinde talimatı olduğunu belirttiler. 🤔🤐

MURAT10.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
9a43OQ.jpg
oXgWW2.jpg

Ekli dosyalar

• 9a43OQ.jpg
    9a43OQ.jpg
    471 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim yağ eksiltme yeni araçlarda oluyor bir arkadaş aynı sorunu yaşamıştı yağ markasını değiştirip 10/40 yağ koydular sorun düzeldi 7000 km de 1lt normal 6lt ye yakın yağ alıyor o motor senin dikkat etmen gereken tek nokta servis kaydı açtırıp belgeyi al ve yağı ekleyen ustaya ağzından çıkan normaldir sözünü eklet sorumlu onlar olur

MURAT10.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise yağ konusunu söyledim değiştirmiyor. Sadece bu motorda olduğunu ve durumun normal olmadığını fakat firmanın bu konuda çözüm sunmadığını yapacakları bir şey olmadığını söylüyorlar. Kayıt açtırıyorum ve müşteri hizmetlerinde şikayet dosyası oluşturuyorum her seferinde. Bu sorun hep devam ederse ileride ne yapacağım? Asıl önemli olan o. Arkadaşımda da aynı durum var. O da garanti bitince meganı satarım diyor. Ben de aynı düşüncedeyim. Mesajlar için teşekkürler.

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman şöyle bir yol dene kardeşim yağ eksiltme tespit edildiği için noter tarafından aracı aldığın bayiye ihtar çek bu araç üretim kaynaklı ayıplı dır ve bunun onarımı düzeltilmesi 3 yıl size aittir diye sana cevap vermez iseler 30 gün içinde tüketici mahkemesine başvur ve ayıp oranında para iadesi talep et 1 yıl içinde motorun değeri kadar para iade sonuca ulaşır zaten seni hemen uzlaşmaya çağırırlar artık bu davalar hızlandırıldı

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise yağ konusunu söyledim değiştirmiyor. Sadece bu motorda olduğunu ve durumun normal olmadığını fakat firmanın bu konuda çözüm sunmadığını yapacakları bir şey olmadığını söylüyorlar. Kayıt açtırıyorum ve müşteri hizmetlerinde şikayet dosyası oluşturuyorum her seferinde. Bu sorun hep devam ederse ileride ne yapacağım? Asıl önemli olan o. Arkadaşımda da aynı durum var. O da garanti bitince meganı satarım diyor. Ben de aynı düşüncedeyim. Mesajlar için teşekkürler.

google amca yardımı ile kısa süreli bir araştırma sonrası farklı yağ deneyerek çözüme gidebilirsiniz hocam.

Castrol ile 5binde 500-700gr yağ ekslitren vw aracımda yağ eksiltme bitmişti..

Denemekten zarar gelmez.

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet en doğrusu yağ değişimi servis dışında değiştirirsin durumu servise bildirmezsin

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet en doğrusu yağ değişimi servis dışında değiştirirsin durumu servise bildirmezsin

Her seferinde ayni servise mi gidiyorsunuz? Eger ayni servise gidiyorsanız mutlaka başka bir kaç servise de başvurup durumu izah edin. Garantisi olsun olmasın bütün motorlar yağ eksiltir. Eger garantisi devam eden bir arac bunu yapıyorsa servis insiyatifinde mecburiyetinde degil tamamlama ve ücret almama durumu vardır. Şayet bunu sizin aracınızı satın aldığınız bayinin servisi uzerinden yaparsanız işlem daha kolay olur. Bu servis onu yapmıyorsa tabiki neden yapmadın deme durumumuz yok çünkü Renault bu durumu servisin insiyatifine bırakmış. Ayrıca garantiden yapılan islemler son kurusuna kadar Renault’ta faturalandırılıp servise ödemesi yapılıyor. Yani işlem ücretsiz diye yapmama durumu da yoktur. Siz şansınızı bi kaç servise daha giderek çözmeyi deneyin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MURAT10.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet aynı servise gidiyorum. Ben aracı 12.000 km de 2.el aldım. Servis yağ ücreti istemiyor. Garanti sürecinde başka yağ denemek istemiyorum. Garanti bitince deneyebilirim. Düzelmezse satmayı düşünüyorum. Yorumlarınız için teşekkürler.