MEGANE 4 Joy 1.6 16V 115 bg yağ eksiltme kronik sorun

aliguler9254

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zaten bu servislerin garanti kapsamında hiçbir arızayı çözdüklerini görmedim. Bildikleri iki şey var, "bunlar normal ya da kullanıcı hatası". Her zaman her yerde dile getiriyorum, garantili bir mala hiçbir zaman sahip çıkmazlar kısacası garantiniz varsa bir hiçsiniz. Garanti bitsin bakalım yine aynı sorundan servise götürün, bu sefer şu arıza var derler ve fiyat çekerler. Kesinlikle eminim...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet aynı servise gidiyorum. Ben aracı 12.000 km de 2.el aldım. Servis yağ ücreti istemiyor. Garanti sürecinde başka yağ denemek istemiyorum. Garanti bitince deneyebilirim. Düzelmezse satmayı düşünüyorum. Yorumlarınız için teşekkürler.

Ben sifir olarak kullandığım ve garantisi bitene kadar sahip olduğum araçlarımın eksilttiği yağ için servislere para ödemedim. Ayrıca tek bir servise değil farklı zamanlarda Cetas Renault, Acar Renault ve asal Renault’ya götürdüğüm yağ eksilmesi olan araçlarımın yağları garantisi olduğu surece ücretsiz tamamlandı ve bu servislerle merhaba disinda hiç bir diyaloğumun olmadığını da belirteyim. Siz bir servise bagimli kalmayın nerede ikamet ediyorsunuz bilemiyorum ama garanti kapsamında ve yağ eksilten aracınız varsa ve servis bunun için ücret isterse başka bir servise bakın.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun.bende clio dan önce 1.6 joy alıcaktım araba donanım olarak tatmin etmediği için clio 4 icon aldım.iyiki megane bulaşmamışım.tüplü alıcaktım.araba 3 yakıtla çalışıcak benzin+lpg+yağ

MURAT10.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun.bende clio dan önce 1.6 joy alıcaktım araba donanım olarak tatmin etmediği için clio 4 icon aldım.iyiki megane bulaşmamışım.tüplü alıcaktım.araba 3 yakıtla çalışıcak benzin+lpg+yağ
hehe:eyv Şansınız varmış!!!

MURAT10.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben sifir olarak kullandığım ve garantisi bitene kadar sahip olduğum araçlarımın eksilttiği yağ için servislere para ödemedim. Ayrıca tek bir servise değil farklı zamanlarda Cetas Renault, Acar Renault ve asal Renault’ya götürdüğüm yağ eksilmesi olan araçlarımın yağları garantisi olduğu surece ücretsiz tamamlandı ve bu servislerle merhaba disinda hiç bir diyaloğumun olmadığını da belirteyim. Siz bir servise bagimli kalmayın nerede ikamet ediyorsunuz bilemiyorum ama garanti kapsamında ve yağ eksilten aracınız varsa ve servis bunun için ücret isterse başka bir servise bakın.

Peki sonuçta yağ eksiltme sorununu çözebildiniz mi? Araç hala sizde mi? Zamanla yağ eksiltme artıyor mu?

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim anlamadığım servis nasıl bu aracın yağ yakmasının normal olduğunu söylüyor. Tüplü olsa hadi dicem bi nebze.
Geçen sene yağ değiştim 16000km olmuş clio4 1.2 16v 75 aracım gram yağ eksiltmemiş, lpg de yok

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde madem normal yağ eksiltmesi neden sürekli ücretisiz ekleme yapıyorlar? Hayır mı yapıyor bunlar?

MURAT10.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Müşteri Hizmetlerine ben de sordum. Aracın kitapçığında da belirtildiğini söylüyorlar. Baştan önlemlerini almışlar kendilerince. 1.000 km de 0,5 lt firmaya göre normal olunca, her yağ eksiltme de normal olmuş oluyor. Son yağ eksiltmede 7.000 km de 1 lt yağ eksiltme de firma için normal olmuş oluyor. ANORMAL olması için 7.000 km de 3,5 lt den fazla eksiltmesi gerekiyor!!!

Kullanım kılavuzunun fotoğrafını aşağıya ekledim.

Son düzenleme:

MURAT10.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
nQmY0M.jpg
[/URL][/IMG]

Kullanım kılavuzunda yazan bu!!!

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Müşteri Hizmetlerine ben de sordum. Aracın kitapçığında da belirtildiğini söylüyorlar. Baştan önlemlerini almışlar kendilerince. 1.000 km de 0,5 lt firmaya göre normal olunca, her yağ eksiltme de normal olmuş oluyor. Son yağ eksiltmede 7.000 km de 1 lt yağ eksiltme de firma için normal olmuş oluyor. ANORMAL olması için 7.000 km de 3,5 lt den fazla eksiltmesi gerekiyor!!!

Kullanım kılavuzunun fotoğrafını aşağıya ekledim.

Daha önce de bu konuda mi yazdım bilemiyorum fakat benim basıma sisfir aracta da su an kullandığım aracta da geldi. Sifir captur ilk ay 6.500 km de 1 litreye yakın eksiltti sonrasında 60.000 e kadar normal düşen eksilmeler oldu 0.5 lt veya 1 lt gibi. Aracın garantisi olduğundan servis her seferinde tamamladı ücret alınmadı. Su an kullandığım arac fluence 80.000 e gelene kadar bir eksilme olmadı veya ben gormedim. Sonrasında bir kaç kere oldu servis tamamladı. Aracın garantisi yoktu ve ücret alınmadı. En son 120.000 bakım öncesi bakima 3-4.000 kala bir litre kadar kendim ekledim. Yani özetle yağ eksiltmedi her motorda mevcut. Servisle olan iliskinizin durumu veya aracın garantili veya aracın garantisiz servis bakımlı olmasına göre ücret durumu değişebiliyor ama hemen her seferinde farklı yetkili servise gittim hiç biri ücret almadı tamamladılar.