Clio bakım ve kasko/sigorta

Engserdar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar,

7 aralık itibariyle ilk aracım 2015 model dizel joy aracımı almış bulunuyorum. Forumu genel olarak inceledim, lakin bazi sorularım hakkında fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

1.Araç son bakıma 42binde/31.01.18 de girmiş. Şuan 56 binde ama hazirana kadar 62 bine anca getirebilirim. Sizce o zamana kadar beklemek sağlıklı mı yoksa Şubat ayında yaptirayim mi?

2.Okuduğum kadariyla yetkili servis bakımları pahalı ve araç 4. Yıl bakımına girecek(ağır Bakım? ) . İstanbul/k.çekmece ve ya ist genelinde sizlerin bakım yaptırıp memnun kaldığınız özel servisler var mıdır?

3.Kasko ve sigorta için acentelerden teklif almaya başlayacağım. Önerdiğiniz firmalar nelerdir?

4. Tekerlekler 4 mevsim ve 45k kullanılmış, sizce yaza kadar 6k daha kullansam is görür mu? İstanbul şartlarında sadece yaz lastiği alsam yeterli midir?

Herkese cevapları için şimdiden teşekkür ederim.

seymor35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar,

7 aralık itibariyle ilk aracım 2015 model dizel joy aracımı almış bulunuyorum. Forumu genel olarak inceledim, lakin bazi sorularım hakkında fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

1.Araç son bakıma 42binde/31.01.18 de girmiş. Şuan 56 binde ama hazirana kadar 62 bine anca getirebilirim. Sizce o zamana kadar beklemek sağlıklı mı yoksa Şubat ayında yaptirayim mi?

2.Okuduğum kadariyla yetkili servis bakımları pahalı ve araç 4. Yıl bakımına girecek(ağır Bakım? ) . İstanbul/k.çekmece ve ya ist genelinde sizlerin bakım yaptırıp memnun kaldığınız özel servisler var mıdır?

3.Kasko ve sigorta için acentelerden teklif almaya başlayacağım. Önerdiğiniz firmalar nelerdir?

4. Tekerlekler 4 mevsim ve 45k kullanılmış, sizce yaza kadar 6k daha kullansam is görür mu? İstanbul şartlarında sadece yaz lastiği alsam yeterli midir?

Aracınızı güle güle , kazasız belasız ve iyi günlerde kullanın.

Bakım konusunda kimi aracın kilometresini kimisi yılı dikkate alır. Aracı üreten yıl ya da kilometreden hangisi önce dolarsa o zaman bakım yapılmalı diyor. Tercih sizin. Ben de kilometre dolduramadan yıllık bakıma gidenlerdenim. Aracım ikinci bakıma girecek ancak henüz 13.000 km oldu. Bu konuda tercih size ait.

Kasko ve trafik sigortasında birçok farklı unsur fiyatta belirleyici. Aracın kullanıcısı , ikamet edilen il / ilçe , aracın yaşı vs. Bu konuda size tavsiyem policelerdeki teminatları değerlendirmeden sadece fiyata bakarak tercih yapmamanızdır. Farklı firmalardan teklif alıp poliçe tekliflerini karşılaştırmak önemlidir. Kimisi düşük teklif eder ancak onarımda yan sanayi parça kullanımı sunar. Cam hasarlarında hasarsızlığı bozar ya da lastik hasarında yıpranma payı öne sürer vs. Dikkat etmekte fayda var.

Lastiklerinizi uzman birinin değerlendirmesi gerekli. Yanaklarda çatlak var mı ? Diş derinliği uygun mu? gibi birçok sorun önemlidir. Bir uzman görmeden sadece buradan yola çıkarak hareket etmeyiniz. Arkadaşlarımızın hepsi iyi niyetle hareket eder ancak olumsuz bir duruma sebebiyet vermek de istemezler. En doğrusu güvenilir bir lastikciye göstermenizdir.

Tüm arkadaşlarımın araçlarını kazadan beladan uzak , güzel günlerde kullanmalarını dilerim.

Engserdar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.istanbul'da güvenilir bir servis öneriniz var mıdır, eğer istanbulda iseniz?

serkantuncay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul’un metresindesiniz Renault servisi mi yoksa sıradan usta mı. Eğer usta derseniz benim tanıdığım yıllardır şirketimin araçlarının bakımını yaptırdığım tanıdığım var

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar,

Aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Sorunlarınıza gelecek olursak sırasıyla;

1 bakım araligini geçirmememizde fayda var fakat yetkili servis garantili araclarda bakim km sinden sonra 3.000 km ye kadar opsiyon tanıyor. Ben de en son bakımımı 2.500 km geçmişken yaptırdım. Bir sorun olmadı. Siz Şubat ayında yaptıracaksanız sadece yağını kontrol edin bir litre civari eksiltme yapımız olabilir arac bu eksilme normaldir.

2 ahir bakımlar yetkili serviste evet pahalı ben fluence için ayni ağır bakımı 1.600 liraya yetkili serviste yaptırdım. Garantiniz veya iyi niyet garantiniz devam ediyorsa ve bu süreç devam etsin istiyorsanız yaklaşık bu miktarı gozden çıkartıp yetkili serviste bakım yaptırabilirsiniz. Garanti kısmı benim icin onemli değil derseniz özel servis yari yarıya ya kadar fiyat farkettirir orjinal malzeme kullandaniz bile yetkili servisten çok daha ucuza çıkar. Bunun islcin Başakşehir de hazırda özel servis olarak devam eden fakat geçen aya kadar Renault servisi olan servisimi tavsiye edebilirim. Bileğilerini isterseniz dk atabilirsiniz.

3 kasko için ozellikle kapsamını iyi inceleyin çünkü ben araştırdığımda çok açık Aralık’larda fiyat teklifleri var. Ornegin bir firmadan iki fiyat cikiyor. Dusuk olanda benim anlaşmalı servisimde işlem yapıyor pahalı olan da istediğin serviste yaptırabilirsin gibi kapsamlar var. Bunlara dikkat edin ne istediğinizi belirleyip ona göre fiyat alın. Trafik için yorum yapamayacağım ama trafik zorunlu ve hasar veya kaza sonrasında sadece karşı tarafın Muhattap olacağı bir kurum olduğundan ben en ucuz hangisiyse onu yaptırıyorum. Trafikte bana zararı dokunan bir durum yok.

4 lastikler iyi km yapmış. Haliyle sertleşmiş olabilir. Onumuz kıs ben olsam değiştirirdim.

Keyifli forumlar dilerim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Engserdar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dönüşünüz için teşekkür ederim.

Haziran eylül arasında 12k km yapabilme durumum olduğundan şubatta ne durumda diye bir özel servise gösterebilirim, haziranda bakım yapıp çıkmak bana mantıkli geldi.

Sizin basaksehirdeki yer neresidir? Bende halkalidayim, güvenilir bir ustaysa ondan fiyat almak isterim.

Kışın istanbulda kar içinde pek surmem, o yüzden düşünmedim almayi, haziran başı bir yaz lastiği alsam yeter diye düşündüm , ne dersiniz?