Eski Toyotacı Yeni Renaultcu :)

Onur Turan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kıymetli arkadaşlar herkese merhaba.
Forumda var mı bilmiyorum ancak varsa bile ben göremedim sanırım 'tanışma bölümü' olmadığından evvela kendimi tanıtayım.
Şimdiden Forumda emeği geçen herkese teşekkür eder keyifli forumlar dilerim.

Onur Turan
32 Yaşında Evli 1 çocuk babası eski bir Jandarma Astsubayı yeni bir kamu çalışanıyım.
En son otomobilim 2012 model Corolla idi. 2012' de bayiden aldım 2015' te sattım.
Bugüne kadar da araçsız kaldım. Artık canıma tak etmiş durumda :)

Gelelim asıl meseleye :)
Bunca zaman aradan sonra 3-5 kuruş para geçecek elime ve otomobil almak istiyorum. Zaman olarak aslında doğru değil otomobil almak.
Zira fiyatlar malum. otomobil dünyasına aşık olan birisi olarak bu aralar şu fikre sahibim;
Yüksek modelli olup boş bir araç alacağıma düşük modelli dolu bir araba alırım. Buradan yola çıkarak Şimdilik 2 araç arasında kaldım.
1. Volvo S40 2.0 2003-2004 model
2. Laguna 1 2.0 RTX 2001 model

Hiç hatasız 1 tane Laguna 1 buldum. Km henüz 150.000' i geçmemiş. İçi dışı pırıl pırıl. 40.000 tl talep ediyor sahibi.

Laguna' yı siz kullanıcılardan (ikinci elde zor satılıyor biliyorum bunun haricinde) dinlemek isterim.
Üstatlar olarak ne dersiniz; alalım mı, almayalım mı?
Alırsan fiyat olarak maksimum ne verelim?

Yardımlarınızı ve kıymetli tavsiyelerinizi bekler saygılar sunarım.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Ailemize hoş geldiniz, keyifli ve faydalı forumlar dilerim. Gönlüne göre bir araç alman dileğimle..

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hoşgeldiniz.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hosgeldin keyifli formlar. Laguna hem sağlam hemde güçlü araç model itibari ile parçaları biraz pahalı sizin için sorun değilse alabilirsiniz. Bahsettiginiz arabad 40 bin lira çok hatasız diyede o kadar para verilmez o model arabaya. Hatasiz aldınız olmaz olmaz birisi geldi carpti oldu hatali. O yüzden biraz daha düsük fiyata bi kac parca boyalı da bakabilirsiniz benim düşüncem. Sonuçta para sizin karar sizin [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Onur Turan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim kıymetli büyüklerim.

Hosgeldin keyifli formlar. Laguna hem sağlam hemde güçlü araç model itibari ile parçaları biraz pahalı sizin için sorun değilse alabilirsiniz. Bahsettiginiz arabad 40 bin lira çok hatasız diyede o kadar para verilmez o model arabaya. Hatasiz aldınız olmaz olmaz birisi geldi carpti oldu hatali. O yüzden biraz daha düsük fiyata bi kac parca boyalı da bakabilirsiniz benim düşüncem. Sonuçta para sizin karar sizin [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Taviyeleriniz için çok teşekkür ederim. Hatasız olması benim için önemli. Dediğiniz gibi aldıktan sonra kaza sonucunda hatalı hale gelebilir ama olsun alırken hatasız araç almak isterim. Bugüne değin 6 araç alıp sattım. Sadece 1 tanesinde hata vardı. Onu da aracın evveliyatını çok iyi bildiği için almıştım. Bu konuda prensipliyim diyelim :) Bu arada dün akşam 2003 model hiç hatasız bir Volvo bulmuştum ancak satıldığını öğrendim. Nasip değilmiş :)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Hoşgeldiniz keyifli aktif forumlar. Laguna 1 efsanedir tasarımı nı halen beğeniyorum üretilip ülkemize geldiği zamanlar dilinden anlayan pek yoktu bu sebeple de yapalım derken bozan çok oldu sonrada sorunlu araç diye söylentiler çıktı temizi keyif verir . Beğenmediğim yanı şanzıman oranı 5 de 3000 devirde 100 diye biliyorum bence çok az hele hele 140 hp araç için çok düşük

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kıymetli arkadaşlar herkese merhaba.
Forumda var mı bilmiyorum ancak varsa bile ben göremedim sanırım 'tanışma bölümü' olmadığından evvela kendimi tanıtayım.
Şimdiden Forumda emeği geçen herkese teşekkür eder keyifli forumlar dilerim.

Onur Turan
32 Yaşında Evli 1 çocuk babası eski bir Jandarma Astsubayı yeni bir kamu çalışanıyım.
En son otomobilim 2012 model Corolla idi. 2012' de bayiden aldım 2015' te sattım.
Bugüne kadar da araçsız kaldım. Artık canıma tak etmiş durumda :)

Gelelim asıl meseleye :)
Bunca zaman aradan sonra 3-5 kuruş para geçecek elime ve otomobil almak istiyorum. Zaman olarak aslında doğru değil otomobil almak.
Zira fiyatlar malum. otomobil dünyasına aşık olan birisi olarak bu aralar şu fikre sahibim;
Yüksek modelli olup boş bir araç alacağıma düşük modelli dolu bir araba alırım. Buradan yola çıkarak Şimdilik 2 araç arasında kaldım.
1. Volvo S40 2.0 2003-2004 model
2. Laguna 1 2.0 RTX 2001 model

Hiç hatasız 1 tane Laguna 1 buldum. Km henüz 150.000' i geçmemiş. İçi dışı pırıl pırıl. 40.000 tl talep ediyor sahibi.

Laguna' yı siz kullanıcılardan (ikinci elde zor satılıyor biliyorum bunun haricinde) dinlemek isterim.
Üstatlar olarak ne dersiniz; alalım mı, almayalım mı?
Alırsan fiyat olarak maksimum ne verelim?

Yardımlarınızı ve kıymetli tavsiyelerinizi bekler saygılar sunarım.
Eski bir Toyota'cısınız AVENSİS gibi bir alternatif varken neden LAGUNA.
Size tavsiyem 1999-2001 model SOL EXTRA 40 bin altına hatasız Avensis bulursunuz.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Temiz bir laguna rxt 10 numara olur. Ama düşük km bulmak çok zor.

Not;: Renault forumunda volvo diyen çıkmaz.:)

Onur Turan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski bir Toyota'cısınız AVENSİS gibi bir alternatif varken neden LAGUNA.
Size tavsiyem 1999-2001 model SOL EXTRA 40 bin altına hatasız Avensis bulursunuz.
Emre kardeşim eski bir Toyotacı olarak ToyotaClubTR üyesiyim de aynı zamanda. Oraya da yazdım. Aynen senin tavsiyen gibi tavsiyeler gelince şuanda tam da Avensis' e bakıyrodum. Acaba 2.0 mı dersin yoksa 1.6 mı Avensis için?

Onur Turan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Halil kardeşim düşük km bulmak zor sana katılıyorum. Otomobil dünyasına gönül verenler her türlü araç hakkında hemen her bilgiye sahiptirler. O nedenle Volvo içinde yorum gelebilir. Mesela Avensis için geldiği gibi :)