Direksiyondaki tıkırtı ve arka taraftaki ses

qqq17

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba. Yeni koleos araç aldım 2010 model. Aracımda direksiyonda tıkırtılar vardı. Sadece yavaş giderken parke ya da arnavut taşlı yollarda. Ön takımı kontrol ettirdim ve salıncaklar, viraj askı demirleri, sağ rot mili(kolu) değişti. Diğer parçalar sağlammış. Tıkırdama azalır gibi oldu ama hala devam ediyor. Fren altındaki direksiyon mafsalını kontrol ettim vidaları gayet sıkılı. Ayrıca sağ arka taraftan arada bir sanki boş bidona vurulur gibi ses geliyor. Lütfen tecrübelerinizi paylaşınız. Çünkü yaşadığım yerde usta yok. Nokta atışı yapmalıyım. Şimdiden teşekkürler

qqq17

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada arka takımda hiç sıkıntı yokmuş. Amortisörlerde patlak yağ akıntısı hiç bişey yok. Hem önde hem arkada.

qqq17

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok mu yardımcı olabilecek?

megane1878

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba. Yeni koleos araç aldım 2010 model. Aracımda direksiyonda tıkırtılar vardı. Sadece yavaş giderken parke ya da arnavut taşlı yollarda. Ön takımı kontrol ettirdim ve salıncaklar, viraj askı demirleri, sağ rot mili(kolu) değişti. Diğer parçalar sağlammış. Tıkırdama azalır gibi oldu ama hala devam ediyor. Fren altındaki direksiyon mafsalını kontrol ettim vidaları gayet sıkılı. Ayrıca sağ arka taraftan arada bir sanki boş bidona vurulur gibi ses geliyor. Lütfen tecrübelerinizi paylaşınız. Çünkü yaşadığım yerde usta yok. Nokta atışı yapmalıyım. Şimdiden teşekkürler

Öncelikle tavsiyem Renault Port uygulamasını mobil telefonunuz için indirmeniz araç işe ilgili kayıt varsa renault sisteminde otomatik çıkıyor ruhsat bilgilerinden motor vb bilgileri sisteme girip kolayca uygulamayı telefonunuza indirebiliyorsunuz
2. Si kendi tecrübelerim
2009 model dinamik otomatik Koleos var 2016 Eylül’den beri kullanıyorum 65000 de aldım şu an 123000 de çok memnunum sürekli yetkili servise götürüyorum İzmir renault Mais yaklaşık 20 yıldır müşterileriyim ve çok iyiler
Benzer sorunlarla karşılamıştım
Aşağıda yazdıklarımı kontrol ettirirseniz sonuç alabilirsiniz:

Sağ sol direksiyon rot kolu
Direksiyon kolonu ara mili
Sağ sol ön salıncak
Ön viraj demir mafsalı kolu
Ön arka viraj demiri
Viraj demiri uç lastiği
Sol viraj demiri askı kolu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

qqq17

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle tavsiyem Renault Port uygulamasını mobil telefonunuz için indirmeniz araç işe ilgili kayıt varsa renault sisteminde otomatik çıkıyor ruhsat bilgilerinden motor vb bilgileri sisteme girip kolayca uygulamayı telefonunuza indirebiliyorsunuz
2. Si kendi tecrübelerim
2009 model dinamik otomatik Koleos var 2016 Eylül’den beri kullanıyorum 65000 de aldım şu an 123000 de çok memnunum sürekli yetkili servise götürüyorum İzmir renault Mais yaklaşık 20 yıldır müşterileriyim ve çok iyiler
Benzer sorunlarla karşılamıştım
Aşağıda yazdıklarımı kontrol ettirirseniz sonuç alabilirsiniz:

Sağ sol direksiyon rot kolu
Direksiyon kolonu ara mili
Sağ sol ön salıncak
Ön viraj demir mafsalı kolu
Ön arka viraj demiri
Viraj demiri uç lastiği
Sol viraj demiri askı kolu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok teşekkürler. Salıncaklar, viraj askı demirler ve sağ rot kolu değişmişti. Diğer yazdıklarınıza itina ile baktıracağım.

Zafer09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yararlı bilgi teşekkürler

jb1985

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorundan bende muzdariptim. Sağ ön salıncak, sol ön salıncak, ayrıca sağ sol ve ön arka travers(beşik) burçları değişip, direksiyon kutusu revizyonundan sonra problem çözüldü.

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amortisörler sağlam ise takozlardan da ses yapar ve direksiyona kadar etki edebilir.