Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Clio 4 big turbo

adanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Clio 4 big turbo

Selam arkadaslar clio 4 aracima big turbo dusunuyorum 1,5 dci su an ustune downpipe + performans egzozu+ intercooler buyuk ihtimal costum dusunuyorum. Ama takildigim nokta internette hic big turbo clio 4 gormedim mumkun mu degil mi degerli arkadaslarim size sormak istedim tecrubeli arkadaslarim yardimci olursa sevinirim.

Teşekkür / Beğen
    Yardimci olabilecek?

RebelPhoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Kardeşim benzer düşüncelerdeyiz. Fakat 1.5, 1.2 bunlar zaten sıkıştırılmış motorlar. Sağlam araştırmalar yaptım bizim ülkede ustalar B50, 2JZ, 1JZ bu motorları gözleri kapalı doldurur olmuşlar. Dünyada da bu motorlara emsal uygulamalar var. Zaten piyasa performans alabildiği motorları belirlemiş, onlar üzerine yoğunlaşmış ilerliyor. Yeni birşeyde çok deneyemiyor. E malum motor indirdin para. 1.2, 1.5 bu düşünceler için yetersiz motorlar. Hadi yaptın motor kırma ihtimalin veya kısa aralıklarla motor kırma ihtimalinde var. İllede Clio diyorsan kesenin ağzını açarsın. Aracın motor bloğunu komple çöpe atar koydurursun ustanın bildiği uygulama yaptığı bir motor. Farklı motor ile yürüyen bir Clio'n olur. Toplamda 50, 60 binlara harcamış olursun. Araca ve kendine lisans alır Drag 'lara çıkarsın vs.

2JZ motorlu BMW E46;

M50 motorlu BMW E30;
Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla

Teşekkür / Beğen
    Alıntı RebelPhoenix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim benzer düşüncelerdeyiz. Fakat 1.5, 1.2 bunlar zaten sıkıştırılmış motorlar. Sağlam araştırmalar yaptım bizim ülkede ustalar B50, 2JZ, 1JZ bu motorları gözleri kapalı doldurur olmuşlar. Dünyada da bu motorlara emsal uygulamalar var. Zaten piyasa performans alabildiği motorları belirlemiş, onlar üzerine yoğunlaşmış ilerliyor. Yeni birşeyde çok deneyemiyor. E malum motor indirdin para. 1.2, 1.5 bu düşünceler için yetersiz motorlar. Hadi yaptın motor kırma ihtimalin veya kısa aralıklarla motor kırma ihtimalinde var. İllede Clio diyorsan kesenin ağzını açarsın. Aracın motor bloğunu komple çöpe atar koydurursun ustanın bildiği uygulama yaptığı bir motor. Farklı motor ile yürüyen bir Clio'n olur. Toplamda 50, 60 binlara harcamış olursun. Araca ve kendine lisans alır Drag 'lara çıkarsın vs.

2JZ motorlu BMW E46;

M50 motorlu BMW E30;
    öncelikle teşekkür ederim cevabın için. peki bir sorum daha olacak, talisman ya da megane daki motor blokları benzer midir ? çıkma bir talisman ya da megane turbosu bulup bujilerinden tut gerekli vs leri değişip sürmeye devam edebilir miyim ?

RebelPhoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Çok zor hocam. Şöyle ki, fabrikasyon turbolar belli barlarda sıkıltırma sağlıyorlar. Özel ve güç kazanımı fazla bir turbo alınır örnek gidersin garett marka bir alırsın. turbo bağlantısını diyelim bir şekilde çözdün yaptırdın. Aracın yazılıma müdahale ettirmen ecu remap yaptırıp custom yazılım yazdırman lazım. Hadi onuda yaptın, bu aracın üzerindeki motoru sıkıştırayım dediğin zaman ya piston kırarsın ya blok. Araç turbolamak vs. zor değil lakin detaylı işler. Sırf turbo büyüt geç bitmiyor. Turboya dokundun, yazılım, intercooler, egzantirik, krank, piston, subap, egsoz manifoldundan tut komple egsoz sistemi, hatta yakıt pompası vs. vs. Aynı düşündeyiz demiştim daha önce. Yanlış üklede yaşıyoruz. Herşey ateş pahası. Deneme yanılma yapmaya şans yok. Motoru kırdın yandın. Bu sebepten 4 kasada yapılacak işler değil bunlar maalesef. 1 veya 2 kasa yürür vaziyette çöp bulacaksın bir tane. Yükle Allah yükle. 5 binlik araç 50bin lira ama sonra yolda seyret şaka makinası. Darla dur milleti.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)