Dizel megane 1 yildir cozulmeyen sorun

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Arkadaslar merhaba, 1 seneden fazladir arastirdim sorusturdum gitmedik yer birakmadim ancak sorunum hala devam etmektw ve renodan sogudum bu arizalar yuzunden. Ariza sudur
Yaz aylarinda aracta herhangi bir sorun yok. Yakit ortalamasi 4.0 litrelerde. Ancak havalarin sogumasiyla kendini gostermeye basliyor ariza. Sabahlari ilk marşta arac marşi cok ceviriyor bazen ilk marşta bazen 2. 3. 4.marsta calisiyor. Calisirkende bu esnada egzozdan yogun sekilde duman atar. Dumanin rengi beyaz ancak yere baktigimda kucuk kucuk siyah komur tanecikleti mevcut. Araci calistirdik 1 dk rolantide beklettik ve yola ciktim. Bu esnada isinana kadar egzozdan cok yogun olmasada beyaz duman atmaya devam. Arac isininca duman kesiliyor. Arac cistiktan sonra herhangibir sorunu yok normalmis gibi devam gun icerisinde tekrar calismada sorun yok ne varsa geceden sabaha kadar yaklasik bir 8 9 saat bekledikten sonra verilen ilk marsta sorunum var. Bu soruna istinaden yapilanlar sunlardir
Kizdirma bujileri degisti sorun devam etti

İsitma rolesi kontrol edildo bisey cokmadi

Enjektor denildi bilgisayarda ariza mevcit degildi ustalar enjektor olsa ariza verir dedi

Mazot filtresi degisti sorun devam ediyor

Bi tane yetkili servis kompresyonu dusuk dedi ancak kompresyon testini yapmadan bunu soyledi.

Bir ustada ayni sorun benim aracimda da var dedi yazlari sorun yok kis aylarinda boyle yapiyo diye enjektor pompa dedi bilemedim

Sizin yorumlariniz nedir Allah rizasi icin bi uardim edin tesekkurler...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Egzoz içinde oluşan nemin buharlaşması olabilir [emoji848] kışın havaların soğuması sebebiyle farkına vardığımız aslında devamlı olan bir durum

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Tek marşta calismakasi ne olabilir
Mazotu geri kaçırıyor olabilir fakat yazın yapmayıp sadece kışın yapıyorsa bu seçenek de elenir . Arıza kaydı orjinal Clip cihazı ile mi alındı

sanko86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çekvalf ile bu sorunu çözenler var.

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Mazotu geri kaçırıyor olabilir fakat yazın yapmayıp sadece kışın yapıyorsa bu seçenek de elenir . Arıza kaydı orjinal Clip cihazı ile mi alındı

Clip ile bakildi herhangibir ariza cikmadi hocam. Ustalarin anlam veremedigide buydu.

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya

sanko86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çekvalf dene bence ucuz bir parça.