Garantiden Akü Değişim Şartları

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar.

Geçtiğimiz haftalarda aracımı servise götürdüğümde start-stop bu aralar pek devreye girmiyor demiştim ve akü ölçümü yapıldı ve %75 çıktı kapasite.

Servis %80 altında start-stop çalışmaz dedi ve konu kapandı.

Aracım daha 1.5 yaşında ve start-stop özelliğini akü kapasitesi düşüklüğü nedeni ile kullanamıyorum.

Akü kaç yıl garantilidir? Garanti kapsamında değiştirilmesi gerekmez mi?

Aramızda bu şekilde aküsü garantiden değişmiş biri var mı?

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben servisteyken aynı sorunda biri gelmişti aracı 2016 megane 4 hb 100000km boyunca akü değişimi varmış hemen değiştirdiler

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akünüzün değişmesi lazım. ama asıl sorun şu 1.5 yıllık arabanın aküsü %75 e nasıl düşmüş. az mı kullanıyorsunuz ki ?

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akünüzün değişmesi lazım. ama asıl sorun şu 1.5 yıllık arabanın aküsü %75 e nasıl düşmüş. az mı kullanıyorsunuz ki ?

Araç 26bin km'de. Az kullanılmış sayılmaz. ben 2 ay oldu aracı satın alalı. Ben yılda max 6-7bin km yaparım da mevzu kullanmak mı değil mi bilemedim.

Start&Stop araçlarda çabuk bitiyor sanırım. Eski jettamda 6.5 yıl sonra değiştirmiştim orjinal aküyü :)

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Start stop ile alakalı değilmiş ustalara sordum. Megane 4 lerde bazı seri aküler, arka amortisör lerin tümü ve özellikle 2017 model ocak haziran arası üretim sol ön koltuk iskeleti ve sağ ön koltuk plastiği sorunluymuş garanti kapsamındaymış. Koltuklarda bozuk para çarpması gibi ses oluyor.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Start stop ile alakalı değilmiş ustalara sordum. Megane 4 lerde bazı seri aküler, arka amortisör lerin tümü ve özellikle 2017 model ocak haziran arası üretim sol ön koltuk iskeleti ve sağ ön koltuk plastiği sorunluymuş garanti kapsamındaymış. Koltuklarda bozuk para çarpması gibi ses oluyor.
Doğrudur. Benimde amortisör seti sipariş edildi fransaya, şubat ayı değiştirilecek. Koltuklarda sıkıntı yok.

Akü konusunda servise başvuracağım. Elleri ile ölçüp 1.5 yıllık aküde kapasite uygun değil dediler ama ne değiştirelim nede değiştir bunu dediler.

Az önce renaul memnuniyet anketi göndermiş. Güzelce doldurdum :)

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküyü motrio takmalarına izin verme, orjinal takmak zorundalarmış serviste böyle oyunlar olabiliyor.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküyü motrio takmalarına izin verme, orjinal takmak zorundalarmış serviste böyle oyunlar olabiliyor.

Hocam garantiden değişim yapılırsa varta takın deme şansım olmaz sanırım. Çünkü çıkan aküyüde uygunsuz mal diye üretici firmaya fatura edeceklerdir.

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok serviste ustaya sordum motrio 2.kalite olduğu için genel müdürlük izin vermiyormuş, inci ve ya mutlu takıyorlar, bazı servisler elimizde başka akü yok deyip motrio takmışlar aslında yasakmış, faturaya markasını yazın dediğinizde garanti sürecini bildiğinizi anlıyorlar.