Sıfır araç yakıt tüketimi nasıl olmalı ?

uysalican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, aracım daha 1 aylık 2018 Clio Touch 1.2 Turbo Benzinli ve Otomatik. Şuana kadar 280 km şehir içi ve dışı yol yaptım yakıt tüketimine 9litre/100 yazıyor. Sizce de bu değer çok yüksek değil mi ya da bu durumun sıfır araç olmasıyla bir alakası var mı ?

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yeni aracın rodaj döneminde fazla yakması nırmaldir. bunu tam tesbit etmek için ful depoda km. yi sıfırlayın.bitmeye yakın takrar fulleyip kaç km de kal tl. lik yakıt yakmışsınız kaç lt. yakmışsınız ona göre değerlendirme yapın.yol bilgisayarlarındaki veriler bazen yanıltıcı olabilir. bizim anlayışımıza göre de tam değerlendirme yapamayabiliriz. onlara aracı kullandıkça alışırsınız. yakıt tüketimi mevsimin kış olmasına, şehir içi veya uzun yola, trafik yoğunluğuna, kış lastiğine, agresif kullanıma göre değişkenlik arzedebilir.

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence normal hocam

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kış şartlarında sıfır motor için bende normal karşıladım. ilk bakımdan sonra düşer. Yaz aylarında biraz daha düşer.

akinsancili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar bende de 1.2 120 bg 6 ileri düz şanzuman mevcut ben aldığım da 8 9 litre civarı geziyordum şu an 6.7 civarı geziyorum ikinci bakımına girmeme 15 gün kaldı