Kısa yolda araç çok yakar mı?

slmylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Aracım 1.5 dcı 2007 model 65 beygir (48kwa) istanbulda oturuyorum ev ile iş yerim 3 bilemedim 5 km yol var sabah akşam git gel yapıyorum araç tam ısındığında evin orda ve ya iş yerinde oldugum için kapıyorum kontağı ve 2 gündür soğuk günlerde yakıt tüketimi 7.6 yı gösterdi bi sorun mu var yoksa bu hava şartlarında normalmi bilemiyorum pazar günüde 300 350 km yol yapmıştım 5.1 i gösteriyordu araçta kış lastiği var birde.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Aracım 1.5 dcı 2007 model 65 beygir (48kwa) istanbulda oturuyorum ev ile iş yerim 3 bilemedim 5 km yol var sabah akşam git gel yapıyorum araç tam ısındığında evin orda ve ya iş yerinde oldugum için kapıyorum kontağı ve 2 gündür soğuk günlerde yakıt tüketimi 7.6 yı gösterdi bi sorun mu var yoksa bu hava şartlarında normalmi bilemiyorum pazar günüde 300 350 km yol yapmıştım 5.1 i gösteriyordu araçta kış lastiği var birde.
Merhaba yakıt tüketimi normal araç motoru isinana kadar fazla yakıt tüketir

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizin de dediğiniz gibi daha araç ısınamıyor bile. yakıtın artması çok normal. kış ayı olması dahada artırıcı sebep.kış lastiği de öyle

slmylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba yakıt tüketimi normal araç motoru isinana kadar fazla yakıt tüketir

teşekkür ederim yazın kangoo ile 1000 km yolda 3.3 yakıt tüketimini görünce bu biraz fazla gelmişti açıkcası :D