Renault Clio 5

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reanult, kullanıcısı heveslendiren bir otomobil üreticisi Yeni modele yönlendirmeyi iyi beceriyor. Clio 3 den Clio 4 e evrim geçirmişti şimdi de Clio 5. Dışarıda ana hatlarda değişiklik yok ama ayrıntılar göz alıcı. içi dizaynı çok albenili cezbedici ve premium hissi verecek gibi tabi malzeme kalitesi de önemli.Yenilikler çok yerinde ve piyasada ki emsallerinden bence (yeni 208 hariç tutulabilir) bir adım önde gibi."B" segmentinde CLİO 5 ve 208 tarzı, stili, yeni özellikleri ve geniş motor ve donanım seçenekleriyle ortalığı sarsacak.Ve Clio artık 4 disk frene kavuşacak görsel araçlarda gözüken tabi ki piyasaya sürülürse.
Eskiden maliyetten kısma bahanesiyle kampana, 2 cam otomatiği verdiler sıfır alınabilir zamanlarda, şimdi bu ekonomik sıkıntı ortamında o maliyetten kısılanlar eklenmiş... Neden? Şu an yenilik diye eklenen tüm özellikler yeni teknoloji değil ki! Clio 4 de de vardı ..

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 disk sadece 1.3TCE de olabilir ,1.5dci ve 1.0 da olmayabilir.Sanki test araçlarında arkalar kampanaydı .

https://tr.motor1.com/photo/3093673/renault-clio-casus-fotograflar/

5.resim arkalar kampana :(

Boşuna heveslenmeyin :) renault işte yine arkalar kampana.. kampana asla disk konforunu,dozlamasını,performansını vermez.

Ama 1.3TCE ler 4disk frenle satılacak.

Son düzenleme:

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bir haber gördüm. Clio V ve Clio IV üretimi aynı anda devam edecekmiş. Çok enteresan..

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bir haber gördüm. Clio V ve Clio IV üretimi aynı anda devam edecekmiş. Çok enteresan..
Aslında değil. Nedeni de tamamen "duygusal" olabilir. Mesela Nissan Micra yı düşünün: Yeni kasası 1 seneden fazladır satışta ama ülkemizde hala eski kasası satışta... Normalde bir modelin yeni modeli çıkınca eskisinin üretimi biterdi. Sonuçta bu markaya da maliyet. Neden eskiye de devam etsinler ki? En basit olarak: Günümüzde IV kaç lira oldu? Bir de V i düşünün kaç lira olur?

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

phantom18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio kendi segmentinde kullanılan özelliklerle öncü oluyor yoksa kullanılan donanımlar tabi ki üst segmentlerde mevcut. Fakat "B" segmentine bunları taşıması ve bu konuda diğerlerine öncü olması gözden kaçırılmaması gereken bir durum. Polo yu yıllarca dünya para vererek ilave donanım ekleyerek
Sattılar. Clio da ise standart dı bunlar. Ayrıca kullanılan güvenlik ekipmanları ve konfora yönelik geliştirmeler bence Clio 4 ün üstüne koymuş dedirtiyor. Artan Sunulan özelliklerle artan fiyatların denk gelmesi ise ne yazık ki sadece bizim ülkemize has bir durum. Ben Clio 3 ümden Clio 4 e geçerken 15 bin TL gibi fark ödemiştim şimdi kim bilir ne kadar olacak bu fark:) Kampana konusunda da 4 disk fren tabiki daha güzel olur fakat BAKIM maliyetini de düşününce Bi bakıma kampana daha avantajlı sonuçta arabanın Türkiye pazarında çok satıldığı pazar filo pazarı.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen pazar tır dolusu Clio 5 bursadan istanbula doğru gidiyordu güzel görünüyor çok iş yapar

phantom18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio5 in sporttourer üretimi yapılmayacakmış. Burak Ertem lansman da öğrenmiş youtube da belirtti.

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım Captur 2 nin satışını baltalar diyedir... Bu fiyatlarla peynir ekmek gibo sqtacaklar da sanki!..

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kartezyenx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beğendim Güzel sadece vites kolununda bulunduğu havuzu sevmedim eski model minibüsler gibi

Kartezyenx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Captur değil megan hb yi keser