kapı hoparlöleri hk

lejypner26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhaba,

2013 1,5 aracımcan çok memnunum fakat müzikte istediğim tadı alamıyorum bu bana has bi durum mu bilmiyorum ama bi iki ufak değişiklik ile daha iyi olabilir gibi

sizlerin düşüncesi nedir ve böyle bir şey yapan varsa biraz bilgilendirirse sevinirim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhaba,

2013 1,5 aracımcan çok memnunum fakat müzikte istediğim tadı alamıyorum bu bana has bi durum mu bilmiyorum ama bi iki ufak değişiklik ile daha iyi olabilir gibi

sizlerin düşüncesi nedir ve böyle bir şey yapan varsa biraz bilgilendirirse sevinirim

Renault grubu araçların ses sistemleri malesef vasat. Sınıf standartlarının da altında hatta. Bu durumu biraz daha iyileştirmek için kapilardaki hoparlörleri değiştirebilirsiniz fakat çok büyük bir fark olmaz. Bunun yerine benim tavsiyem iki adet tweeter alıp ( yok ise ) birde bagaja kendinden amfili orta çaplı bir bas takmanız olur. Bunu yaparsanız güzel ses alırsınız. Maliyet olarak ne kadar tutar derseniz kullanılacak malzemelerin kalitesine göre 500 tl 1.000 tl arası diyebilirim.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com
Instagram :mad:flu_e_nce

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim de 2013 model Capturumun kapılarından çıkanları maalesef hoparlöre benzetemedik. Oyuncak bile daha kalitelidir, o derece yani. Ayrıca Tweeter bile koymamışlar. Tweeter yuvaları boştu. Kablo bile çekmemişler, masraftan kısmak için. Yazık yani.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Ben özellikle bass seslerinden hoşlanıyorum. Anfi ile beraber tüm kapıdaki kolonları değiştirdim. Woofer da ekledim. Arka kapıdaki kolonları anfiye dahil etmedik .Gayet yeterli bir sese ulaştı sistem.

lejypner26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende araştırdım biraz, sonuç olarak çoğunlukla amfi + kabinli subwoofer dan bahsediyorlar bense bagajımda kocaman bir kabin istemiyorum.

istediğim tek şey 10-12. kademede dinlediğim müziği 20. kademede dinlerken sesin saçma sapan bir hal alıp anlaşılmaz hale gelmesini engellemek.

sürekli araba ile çok yüksek sesle müzik dinleyen biri değilim ama dinlediğim müzik kulağımı tırmalamasın istiyorum :)

lejypner26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende araştırdım biraz, sonuç olarak çoğunlukla amfi + kabinli subwoofer dan bahsediyorlar bense bagajımda kocaman bir kabin istemiyorum.

istediğim tek şey 10-12. kademede dinlediğim müziği 20. kademede dinlerken sesin saçma sapan bir hal alıp anlaşılmaz hale gelmesini engellemek.

sürekli araba ile çok yüksek sesle müzik dinleyen biri değilim ama dinlediğim müzik kulağımı tırmalamasın istiyorum :)