Megane 3 1.5 DCI 1. Devirde Uğultu

cmlbtt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selam

2010 Model
Megane 3 1.5 DCI aracımda, 1.25 devir ile 1.5 devirler arasında uğultu oluyor. Birçok kişi gibi mazot yakıt dönüş hortumunu forumda tavsiye edilen şekilde değiştirdim ve denedim ancak ses malesef kesilmedi büyük ihtimalle sıkıntı başka birşey bu yüzden ayrı bir konu açmak istedim. Bendeki ses 1.25 devir ile 1.5 devirler arasında oluyor. Özellikle gazı 1.25 devirde sabit tutunca uğultu tam belirgin hatta bazen böyle gurul gurul yapıyor. Yada herhangi bir viteste Devir düşerken gene 1.25 devir ile 1.5 devirler arasında oluyor. Video'da kulaklıkla dinleyebilirsiniz. Acaba bu uğultu başka bir sorunu işaret ediyor olabilir mi tecribe eden var mıdır ?

ses : https://yadi.sk/i/o8SbtiG3C3Q0MQ

cmlbtt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar

Acaba sorunun nerde olabileceğini bilen var mıdır ?

Zafer09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar

Acaba sorunun nerde olabileceğini bilen var mıdır ?
Motor takozlarını kontrol ettirin. Plastik aksama bak titreşim yapip ses cıkarabilir motorun icindeki plastik kısımlar

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım fluence 1.5dCi 110 hp Edc vites 150 bin kmde benzer durum benim aracımda da var fakat bu kadar belirgin değil şu anlık biraz daha az, bi çözüm bulursanız öğrenmek isterim eğer bu bir sorunsa.

Falcon_tries

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arabada yakit hattinda hava kabarcigi var mazot filtresini orjinal taktim gene ayni acaba sorun yaratir mi cozumu nedir sizce hocam