2018 Clio 4 Touch 1.2 TCe EDC 120 Bg

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımı 5 gün önce aldım sıfır olarak. İlk defa sıfır bir aracım oldu. Arabadan çok anlayan biri değilimdir. Al-sat yapmayı düşünmüyorum işe gidip gelirken kullanacağım, çok nadir uzun yola çıkarım o da en fazla 200-250 km olabilir. Araç hakkında çok fazla bilgim yok açıkçası. İçerisinin dolu oluşu ve diğer markalara göre daha uygun oluşu benim tercih sebebim oldu. Özellikle bilmem gereken, dikkat etmem gereken bir şey var mı? Aracın avantajları, dezavantajları nedir? Arkadaşlara 1.2 120 beygir dediğimde 1.2 mi deyip bir şaşırıyorlar yokuşta zorlanır filan diyenler oldu ancak benim bildiğim bu 1.2 eski araçlardaki gibi değil yanılıyor muyum? Araçta garanti dışı bırakmadan hangi değişiklikleri yapabilirim? Multimedya güncellemesi nasıl oluyor? Vereceğiniz bütün bilgiler için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Hepimiz araçlarımızı kazasız belasız kullanırız inşallah.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun güle güle kullanın Allah kaza bela vermesin cümlemize.

dunkof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hala insanlar turbo araç olduğunu anlamıyorlar 120-130 la yokuş çıkabilirsin öyle diyim sana performansı hiç üzmez seni.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aracın hayırlı olsun kazasız belasız kullan.
Performans konusunda endişen olmasın, aynı motora sahip Captur ile manuele alıp 5. viteste 210 km hıza çıktığım oldu, otobanda benim diyen araçlara el sallarsın... :)

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hala insanlar turbo araç olduğunu anlamıyorlar 120-130 la yokuş çıkabilirsin öyle diyim sana performansı hiç üzmez seni.
Genelde söylediğim insanlar turbo’yu anlamıyorlar da 1.2 oluşuna takılıyorlar. Acaba ben mi yanılıyorum diyorum. 1.2 turbo eski araçlardaki 1.2 motor ile aynı değil doğru mu? Ben bu şekilde bilip aldım ama bazı insanların tepkisi beni tereddüte düşürmedi değil :)

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın hayırlı olsun kazasız belasız kullan.
Performans konusunda endişen olmasın, aynı motora sahip Captur ile manuele alıp 5. viteste 210 km hıza çıktığım oldu, otobanda benim diyen araçlara el sallarsın... :)
Çok çok teşekkür ediyorum güzel temennileriniz için. Siz de aracınızı kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Zaten aşırı hız yapan biri değilimdir. 1.2 turbo deyince “hııı” deyip susuyorlar da o yüzden özellikle sormak istedim. Umarım sıkıntı yaşamadan, uzun süre kullanırız araçlarımızı.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Çok çok teşekkür ediyorum güzel temennileriniz için. Siz de aracınızı kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Zaten aşırı hız yapan biri değilimdir. 1.2 turbo deyince “hııı” deyip susuyorlar da o yüzden özellikle sormak istedim. Umarım sıkıntı yaşamadan, uzun süre kullanırız araçlarımızı.
Bakımlarını aksatma bir de yağını ve suyunu sık sık kontrol et, turbo motorların en büyük sıkıntısı bu ikisi...

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bakımlarını aksatma bir de yağını ve suyunu sık sık kontrol et, turbo motorların en büyük sıkıntısı bu ikisi...

Ne kadar sürede bir kontrol etmeliyim? Yıllık bakıma kadar yağı ve suyu idare eder mi acaba? Çünkü değiştirmeyi de bilmiyorum.