2004 model megane 2 sedan 1.6 lpg klima 3.4. kademede bosa alınca stop etme sorunu

taliy33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler arkadaşlar benim sorunum, 2004 model megane 2 sedan otantik aracıma 2 ay önce Candan mühendislikte BRC marka tüp taktırdım. Aracım klima 3.4. Kademede açıkken yüksek devirde boşa alınca veya debriyaja basınca devir direk düşüyor ve stop ediyor. Benzinde aynı sıkıntı yok. Sadece tüpte yapıyor, araçta dalgalanma yok, fakat klimayı açınca devir çok az düşüyor. Bu sorun için taktırdığım yere gittim ayar yaptılar fakat yine oldu. Aynı sekilde bu sorunu yaşayan farklı marka ve modellerde birçok arkadaş var.
Bu konuya kesin çözüm bulabilen varmı çok tesekür ederim
Bu arada Kocaeli ilinde ikamet ediyorum

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar bahsettiğiniz konu sadece LPG de olduğu için sorunun LPG sistemi ile ilgili olduğunu düşünüyorum Candan mühendislik aslında bu LPG işinde 1 numara diyebilirim bende sürekli bakımlarımı orada yaptırıyorum. Bende tekrardan bir telefonla görüşün sorunun çözülmediğini anlatın bakalım ne diyecekler.

taliy33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonla aradım müsait bir zamanda tekrar gideceğim inşallah duzelir

Ahmet DEMİRELİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baskı balatayla da alakalı olabilir stop sebebi en son ne zaman değişti hatırlıyor musunuz

taliy33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aldığım arkadaşa sorarım bide klima komproser veya fan soketinden bahsediyorlar orayada baktircam

taliy33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugün işten geldim internetten bir arkadaş videolu cekim yapmış fren uzerinde bulunan fren müşürü soketi cekip temizleyince düzeldigini yazmiş bende denedim yola çıktım denedim klima her kademede açık surüş yaptım Allaha şükür hiç stop etmedi bu durumda olanlar denedin çok basit söküp takılıyor

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugün işten geldim internetten bir arkadaş videolu cekim yapmış fren uzerinde bulunan fren müşürü soketi cekip temizleyince düzeldigini yazmiş bende denedim yola çıktım denedim klima her kademede açık surüş yaptım Allaha şükür hiç stop etmedi bu durumda olanlar denedin çok basit söküp takılıyor
Bilgilendirme için teşekkürler. Bununla geçmiş olsun.

taliy33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim