Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fluence edc yokuşta kaydırma

tetik52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Fluence edc yokuşta kaydırma

Selamün aleyküm 2016 otomatik fluence 60bin kmde araç ile bugün yokuştan geri geri çıkarken araç dik bir yokuştu ayagimi frenden çektiğim anda ileriye doğru gitti Allah'tan önümde araç yoktu boş tu vurmadim sizdede böylemi yoksa benim aracın şanzımaninda sorunmu var ?

Teşekkür / Beğen
    Ufak ve boş yokuşlar da ileri ve geri yönde frene tam basarak denemenizi tavsiye ederim. Frene tam basmayınca balata kitlemeyince devreye girmiyor

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı tetik52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamün aleyküm 2016 otomatik fluence 60bin kmde araç ile bugün yokuştan geri geri çıkarken araç dik bir yokuştu ayagimi frenden çektiğim anda ileriye doğru gitti Allah'tan önümde araç yoktu boş tu vurmadim sizdede böylemi yoksa benim aracın şanzımaninda sorunmu var ?
    Bizim araclarimizda bulunan hill hold ( yokus kalkis destek sistemi ) araç hareket halindeyken sadece geri kaydırma yapmamak uzere konumlandirilmis olup; aracın one kaymasini engellemek uzere calismamaktadir. One kaymasini engellemek uzere sadece ve sadece araç ilk kontak hareketinden sonra ( calistirildiktan sonra ) aracın on tarafi yokus asagi bakiyorsa ve araç ilk hareketini geri yapacaksa tutar akabinde daha sonra ileri geri hareketi yaparken ikinci defa tutmayacaktir. Sistemin calisma mantigi otomatiktir araçta yer alan egim olcerin sagladigi veriye göre otomatik olarak ( frene sert basmaya gerek yoktur eğer devreye girmesi gerekiyorsa kendi yumusak dozajlama sonrasinda da devereye girecektir ) devreye girer. Bazı markalarda devreye girmesi için frene sert basmak gerekir ( toyota ) fakat bizim araclarda otomatik olarak calisir sistem.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Beğeni edc liked this post

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)