2001 laguna debriyaj teli hakkında

isa.kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar. aracım daha önce ki konularda da belirttiğim gibi 2001 laguna 2.0 140 bg f4r motor. yaklaşık 1 hafta önce debriyaj teli koptu ve debriyaj tespit parçası kırıldı. hem debriyaj telini hemde debriyaj tespit parçasını değiştirim. parçaları veren parçacı ruhsatta ki şase numarasından kontrol ederek parçaları verdi. fakat şöyle bir sorun oluştu. debriyaj pedalında az biraz boşluk var ve tam basmama rağmen geri vitese geçerken gacırt gucurt ses yapıyor. benim anladığım kadarıyla debriyaj tam ayırmıyor. bu debriyaj telinin veya tespit parçasının ekstra bir ayarı var mı ? ya da başından böyle bir olay geçen varsa yardımcı olabilir misiniz. şimdiden teşekkür ederim . iyi günler

isa.kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar belli ki kimsenin başına böyle bir olay gelmemiş . ben bugün sorunu çözdüm sanayi de işten anlayan bir usta denk geldi şansıma başınıza gelirse siz de uğraşmayın diye yazayım dedim
debriyaj teli takılırken o körük gibi olan kısmında elle çekme işlemi yapılıp halatın kurulması sağlanıyormuş. ayar yapılmıyor diyenlere inanmayın lütfen