Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Megane 2 aracin ilk marş çalişma süresi???

Teşekkür / Beğen

Megane 2 aracin ilk marş çalişma süresi???

Merhaba arkadaşlar. Aracım Megane 2 1.6 (2006).LPGli. Aracım ilk çalıştırma esnasında Start tuşuna bastıktan sonra 2 sn' de çalışıyor. Araç sıcakken çalıştırdığımda ise hemen marş alıyor. İlk çalıştırmada ayrıca arabayı kullandıktan yarım saat sonra çalıştırırsam da aynı şekilde 2sn de marş alması normal midir? Yoksa bir sorunun işareti midir? (NOT: Yaz aylarında da aynı şekilde çalışıyordu. yani havanın soğuk olması ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum)

Siyahinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Benim araba 1.5 dci tuşa bastıktan 1.5 sn sonra falan çalışmış oluyor benzin dizel süre farkı olabilir ve burada yazılan süreler pek objektif olmayabilir epi topu 2 sn süre zaten ayırt etmesi zor olur siz en iyisi etrafınızda başka bir megane 2 bulup bir çalıştırın kıyaslayın

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Yakıt hattında yakıt gerimi kaçıyor acaba diye düşündüm

Emrebali05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

1,5 dci clio 3 aracımda şöyle bir sorun olmuştu aracım son zamanlarda arada çalışmamazlık yapıyordu sizin bahsettiğiniz gibi 2 sn kadar marş süresi oluyordu uzun süredir
    edindiğim bilgiye göre ekzantrik mil sensörü zamanla okuma da problem yapıyormuş bende deneme olarak sensörü yerinden söktüm biraz gevşekti sensör kolay söküldü daha sonra yuvasını elimle temizledim (balata spreyide kullanılabilir) sensörün üzerini de bir elimle yokladım biraz toz vardı temizledim sonra yerine taktım artık daha çabuk marş alıyor ve çalışmamazlık yapmıyor böylece sorunu çözdüm sizin sorununuz belki buna benzer olabilir
    Clio III 1.5 DCİ 65HP Authentique 2006

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)