Arka teker bijon yeri bozulması.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastiklerimi yeni değiştirdim lastikçi arka sağ tekerde 1 bijon yeri bozuk abi dedi ama öyle diş kaptırma falan değil bi klavuz çektirip geçecek birşey değil. Bijon yeri öyle bozulmuş ki bijon sadece itince sonuna kadar gidiyor kendisi, diş falan hiçbirşey kalmamış. Bunu yaptırmak mümkün mü yoksa neleri değiştirmem gerekiyor? Komple diski ve diskinde tutturulduğu kısmı mı değiştirmeliyim?

bahtiyar38

Kayıtlı Üye
38-Kayseri
Geçmiş olsun fazla sorun bişey değil aynısı benim araca da oldu yüksek hızda makine ile sök tak dan oluyor ustanıza gidin bijonu tutan parçayı sökecek sizde o parçayı tornacıdan tekrar diş açtıracaksınız evvela içini doldurup sonra aynı numara diş açıyolar tekrar ustanız takıyo olay bu diski değişmeye gerek yoktur disk ayrı bi parça bijonu tutan parça polya dır sökülüp takılırken göbek bilyası da bozulursa onuda değişirsiniz tamam yani totalde 100₺ buluyo

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu arka disk takımını komple değiştirerek çözdüm. Usta disk merkez miline takılıyor jantta bu diske dedi. Diskin yuvaları tamir edilir ama zaten eskimiş değişse daha sağlıklı olur dedi bizde değiştirdik.

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun.