Aracımın Motorundan Gelen Ses - Lütfen Bir Fikir Verin

ZabitKatibi55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim. Aracımla ilgili biraz araştırma yaptım ancak net bir sonuca varamadım. Renault 19 Alize Motor 1999 model aracım var. Aracımda özellikle soğukken daha çok duyduğum bir ses var. Isındığında daha az duyuyorum. Gaza basınca bir sürtünme sesi gibi metalik bir ses geliyor dişli sesi gibi yada bir sürtünme sesi gibi. Bu sesi ilk marş vurduğumda araba çalıştığında da duyuyorum. aynı sese benzer bir ses yine giderken yani araç vitesdeyken gazdan ayağımı çekince geliyor. 2. Viteste giderken 20 bin devirdeyken gazdan ayağımı çekeyim bu sürtünme sesi gibi olan sesi duyuyorum. ama 3. vitesde gazdan ayağımı çekince duymuyorum ya da daha az çıktığı için duymuyorum bilemiyorum. Yani bu ses ne olabilir.

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence debriyajla alakali olabilir.

skyblue89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaj balatası olma ihtimali yüksek motor ustasına götür baksın muhtemelen balatan sıyırıyor onun sesi gibime geliyor
2. ihtimal V kayışı ötmesi ısınınca keser soğuk havalarda çok yapar bu sorunu v kayışını kendinizde kontrol edersiniz yağlanma varsa sıyırıyor olabilir yada gevremiştir ondanda yapar