Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ani manevralarda önden gelen ses nedir?

Teşekkür / Beğen

ani manevralarda önden gelen ses nedir?

2013 sandero stepway ı birkaç aydır kullanıyorum, ikinci el aldım araç 100 bin km de, bu kullandığım süre içerisinde birkaç defa ani manevra yaparken, mesela u dönüşü yapmak için aniden sola direksiyonu tam kıvırıp tam frenleyince kütürt diye alt takımdan sanki birşey kopmuş gibi bir ses geldi, ilk sefer gerçekten korkup tırstım, ama bir süre gidince bir sorun olmayınca herhalde bir taş çarptı filan diye düşündüm, ancak aynı sesi birkaç ayda birkaç defa duydum, hep de anlattığım gibi direksiyon tam kıvrılıp tam fren yapınca geliyor bu ses, servise filan gitmedim, buraya bir sorayım dedim, belki bu araçların ortak özelliği olup sorun etmeyecek bir durumdur. ek olarak şunuda belirteyim, birkaç ay önce aracı komple bakıma ve kontrole sokmuştum, o süre içinde herhangi bir kaza yada zorlanma da olmadı araçta.

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    ABS olabilir mi

Teşekkür / Beğen
    abs olacağını sanmıyorum, bu ses bayağı bir sert şiddetli geliyor, bir parça yerinden çıkıyor da yerine tekrar oturuyor gibi, o an sesi duyduğumda alt takım gitti falan diye düşünüyorum yani o derece. ayrıca abs devreye girince kesik kesik titreme yapar, bu ses küt diye çıkıp kayboluyor.

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Salıncak burç ları kontrol edilmeli en güzeli rot balansci da ön takım komple bi kontrol edilsin ne var ne yok çıkar ortaya

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)