K7M Megane Coupe

T_angelis

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Bulunamayan “Coupe” yazısını da 3d yazıcı ile hallettik.

9ZundC.jpg

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Bugün aracın benzinde çok zengin karışımda çalışmasının önüne geçmek için map sensörü değişimi yapıldı. Sorunun map sensöründen olmadığı anlaşıldı. oksijen sensörü değişimi de yapıp net sonucu paylaşacağım. enjektörlerin kaçırması gibi bir durumun da olabilitesi var gibi görünmeye başladı.

ek olarak; bugün k7m coupemize kardeş geldi.

Clio RS 172 ailemize hoşgeldi. aracı yeni aldığı ve henüz yıkayıp fotograflayamadığım için şimdilik tek resim. yarın kendi başlığını açacağım umarım :)

Hayırlı olsun, kazasız, belasız ve arızasız kullanımlar dilerim.:eyv

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Konu güzel ve keyifli ilerliyor takipteyiz [emoji106]

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Bu coupeyi gördükçe bir coupe galiba alıcam seriye megane ile devam ettiricek beni bu coupe :)

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinize sağlık çok güzel konu olmuş. Yaptığınız işlemleri dışarda yaptırsanız para harcamak dışında da bu kadar iyi olma olasılığı düşük. Yapılacak işlemler listeniz çok büyük.

Küçük bir tavsiyem olacak. Yapılacaklar listenizi oluşturun.
Örnek
Komple kaporta boya
Far revizyonu
Araç altı izolasyon
İç tirimler
Döşeme temizliği/tamir
Fren sistemi yenileme/geliştirme
Lastik jant
Alt takım yenileme

Bazılarını örnek için yazdım. Sonra yanlarını Durumunu, aciliyetini, masraf, zaman, önemini yazın.
Kendi dinamiklerinize göre sıralayıp yapın. Çünkü bazı işlemleri de birlikte yapınca daha rahat da olabiliyor.

Ben 96 model Alfa Romeo 916 kasa GTV TB aracımda da benzer işe girmiştim. Motor yönünden çok sorun vardı, önemliydi. Fakat Fren sistemi daha çok önemli diye onu en öne almıştım.

T_angelis

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinize sağlık çok güzel konu olmuş. Yaptığınız işlemleri dışarda yaptırsanız para harcamak dışında da bu kadar iyi olma olasılığı düşük. Yapılacak işlemler listeniz çok büyük.

Küçük bir tavsiyem olacak. Yapılacaklar listenizi oluşturun.
Örnek
Komple kaporta boya
Far revizyonu
Araç altı izolasyon
İç tirimler
Döşeme temizliği/tamir
Fren sistemi yenileme/geliştirme
Lastik jant
Alt takım yenileme

Bazılarını örnek için yazdım. Sonra yanlarını Durumunu, aciliyetini, masraf, zaman, önemini yazın.
Kendi dinamiklerinize göre sıralayıp yapın. Çünkü bazı işlemleri de birlikte yapınca daha rahat da olabiliyor.

Ben 96 model Alfa Romeo 916 kasa GTV TB aracımda da benzer işe girmiştim. Motor yönünden çok sorun vardı, önemliydi. Fakat Fren sistemi daha çok önemli diye onu en öne almıştım.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Şu an 2 araç birden yaptığım için biraz parça parça oluyor. Havalar da Ankara’da bir düzeliyor bir bozuyor o nedenle kaporta-boya işi çok uzadı. Umuyorum ki yarın (bugün), hava yağışlı olmayacak ve arkadaşımın dükkanında araca komple zımparaya başlayacağım. Sonrası astar, astara takoz zımparası, sonra boya ve en son iç trimleri halledip aracı bitireceğim.

bir yandan clio rs’in tesisatı ile uğraşıyorum. Biraz yorucu bir iş. Özellikle clio rs ile çalışırken aracın motoruna el girmiyor. Tesisat mahvedilmiş. Günlerdir Ecu şeması okuyup tek tek tesisat çekmekle uğraşıyorum. Haliyle de Megane biraz aksıyor.

LeoFat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuya baştan aşağı bi göz atıyım dedim ve atana dek erindim :D ama siz bu kadar enerjiyle uğraşmış yapmışsınız, açıkçası takdirlik bir emek ve insana bunu tutkusundan başka birşey yaptıramaz, çok beğendim elleriniz dert görmesin.