Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Start Stop kontrol ettirin uyarısı

Teşekkür / Beğen

Unhappy Start Stop kontrol ettirin uyarısı

Merhaba, 2016 model Talisman aracımda 2 aydır “Start Stop kontrol ettirin“ uyarısı alıyorum. Bazen sorunsuz çalışıyor, bazen aracımı çalıştırdığım andan itibaren bu uyarıyı alıyorum. Hava koşulları, motor sıcaklığı, klima, radyo, koltuk ısıtma ya da soğutma gibi şeyler etkiliyor, biliyorum; ancak motor sıcakken, hiçbir şey çalışmıyorken dahi bu uyarıyı alıyorum ve start stop çalışmıyor. Tam olarak sebebini anlayamadım ama Clio forumlarını incelediğimde Renault hakkında bu konuda birçok şikayet gördüm.

Bu sorun ile karşılaşan, arızanın muhtemel sebeplerini ve maliyetini bilen arkadaşlar var mı?

alfredo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Start Stop kontrol ettirin uyarısı

Merhaba, aynı arıza bende de vardı. Servis aküden olabilir dedi, ilk başta akü değişti. 3-4 ay sıkıntı yaşamadım. Sonrasında yeniden tekrarlamaya başladı. Bu sefer el freni beyni değişecek dediler. O da değişince tamamen düzeldi.
    Parçalar garantiden değişti maliyet yansıtmadılar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkür / Beğen
    Alıntı alfredo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, aynı arıza bende de vardı. Servis aküden olabilir dedi, ilk başta akü değişti. 3-4 ay sıkıntı yaşamadım. Sonrasında yeniden tekrarlamaya başladı. Bu sefer el freni beyni değişecek dediler. O da değişince tamamen düzeldi.
    Parçalar garantiden değişti maliyet yansıtmadılar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    çok teşekkür ederim, bakım zamanı servis ile görüşeceğim. Garanti bitti ama belki yardımcı olurlar😊

Teşekkür / Beğen
    Bugün benim de başıma geldi start stop kontrol ettirin diye. Sonra aracı durdurdum tekrar başlattım bu defa da egzos emisyon uyarısı verdi. Aracın aküsü 2019 Ekimde, oksijen sondası da 2018 ağustosta değişmişti. Garanti bitti bakalım ne diyecek servis. En azından aküyü ücretsiz halletseler iyi olacak.

Teşekkür / Beğen

Servise gittim aracımı cihaza bağlayıp kontrol ettiler ve servis müdürü aracın egsoz elektronik kontrol ünitesinin bozulduğunu söyledi. Elektronik olduğu için tamirden ziyade değişim yapılması gerektiğini ve tahmini parça fiyatının 4bin lira oldugunu belirti. Bayram sonrasına randevu aldım ama tanıdık bir tamirciye de göstereyim dedim. Abimiz aracı kaldırdı altına baktı ve aracın orta kısmında bir kablonun soketinden çıktığını gördük. Yerine taktık ve arıza düzeldi. Genel olarak yetkili servislere düşen herkese Allah yardım etsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)

Bu Konu için Etiketler