Yakıt Performansı Hakkında

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba Dostlar

2014 Model Joy aracımız ile yapılan mesafe ve yakıt tüketimini paylaşmak istedim.görüş ve önerilerinizi almaya ihtiyacım var

İzmir-Ankara 600 Km

Ankara-İzmir extra 50 km daha koydum 650 km

Gidiş 19,8 lt tüketim ile 120.TL
Geliş 23 Lt tüketim ile 138 lira harcadık

Full depo yaptık 45 lt X 6,01 = 270 TL
1250 Km tekabül ederek yanlış hesaplanadıysam eğer 22 krş çıkıyor ya da ben yanlış mı hesapladım.

Sizlerin düşüncesini ve yeniden hesaplamasını rica ediyorum.Teşekkürler

TheCarver

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle yakıt hesabının 100 km de yakılan litre olarak paylaşılmasından yanayım, her ne kadar benzin fiyatını vermiş olsanız da her paylaşım yapanın aldığı benzin fiyatını da paylaşması beklenir değil. ve benzin fiyatları çok değişken
2. olarak aracınızın yılını ve donanım paketini yazmışsınız ama silindir hacmini ve benzinli ya da dizel mi olduğunu belirtmemişsiniz.
bu durumda hesap ve yorum yapabileceğimiz bir başlık olmaktan çıkmış :)

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
2014 model 1,5 Dci Joy paket doğru haklısınız. 6,01 den aldım dizel yakıtı.

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızin 1250 km de ortalama %3.5 litre değeri var bu mukemmel bir deger yalnız araç bilgisayarınin verdiği degerlere cok güvenmemek gerekir , kesin olarak ne yaktığını öğrenmek istiyorsanız arac kartini kontaktan cekili sekilde aracınızın deposunu benzini gorene kadar bogazina kadar doldurun( onerilen bir durum değildir) sonra yola cikin yakıt bittikten sonra tekrsrdan aynı sekilde boğazına kadar doldurun aldığınız yakıt kaç litre ise gerçek yakit degeriniz odur . Bu değeri bilgisayar degeri ile karşılaştırdığınzda pompa değeri ile bilgisayar arasındaki varsa veri farkını gorebilirsiniz

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
cok teşekkürler boğaza kadar 49 litre aldı.kontak kapattığım da ise 44 lt yakıt tüketmişim.üstüne bir 100 km daha gittim.