2013 Symbol Stepne Seti

oaltinsoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,
aracımda stepne yoktu lastik aldım ancak kriko seti ve yuvası yok. Bunu da alacağım fakat arama yaptığımda hep stepne içi yuvalar çıkıyor. Sorum şu, araçlarımızda stepne yuvaya nasıl sabitleniyor, stepnenin arka tarafı boş mu kalıyor? Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

iemre_12

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar.
Benim aracımda 2015 Model 1.2 Symbol. En kısa zamanda bakıp bilgi vereceğim. Hatta becerebilirsem fotoğrafta atarım.

iemre_12

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Kusura Bakmayın geç yazdığım için. Resimleri atmayı denedim ama beceremedim anladığım kadarıyla başka bir siteye yükleyerek burada paylaşmam gerekiyor. Bende dilim döndüğünce size anlatacağım.
Aracın bagaj bölümünün sol tarafına baktığınızda Kriko var. Kriko içerisinde bulunan ve açılmasını sağlayan civata; paspastan dışarıya taşan çıkıntıya geliyor ve böylelikle krikoyu alttan sabitliyor. Üstten ise plastik civata ile sabitleniyor.
Aracın bagaj bölümünün sol tarafına baktığınızda ise tek başlı bijon anahtarı ve çeki demiri var. Bunlar plastik kançalar sayesinde sabit bir şekilde duruyor.
Bagaj içerisinde bulunan paspası kaldırdığımızda stepne bizi karşılıyor. Stepnenin sabit durmasını iki parça sağlamakta.
1. parça araca sabit dişli bir çubuk (civata denebilir)
2. Stepnenin tam ortasındaki boşluğa denk gelen plastik olan somunu andıran ve dişli çubuğa uzanan bir parça.
Anlatabildiysem ne mutlu bana. Eğer anlatamadıysamda sorularını cevaplarım.
Kazasız belasız SÜRÜŞLER.