1994 broadway Hararet sorunu

dolphinfast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orta kasa broadwayim var gecenlerde 2 defa 60 70 km yol gittim rampalarda 3. Cizgiye geliyor. Havasına bakıldı müşürleri tamam hersey normal yagı suyu her zaman kontol ediyorum ama bir kaç rampada dinlendiriyorum aracı sıkıstırma yok acaba radyatör fanı yetersizmi geliyor bu havalarda yda radyatörden mi sıkıntı. Arac 5. Vites 30 bin devirde gidiyor belirli yerlerde soğutma o kadarda iyi değil. Yardımlarınızı bekliyorum. Birde sunu önerdiler tofas fanı tak daha iyi soğutma alırsın dediler sizce takmalımıyım

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Belli yaştaki araçlarda devamlı antifriz de kullanilmayinca radyatör ler tıkanıyor yeterli soğutma yapamıyor radyatör fanı da bence Renault grubunda zayıf Tofaş fanı ile değişim yapıp kontrol edin eğer imkan varsa radyatör de değişin derim

dolphinfast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah ustam bakalım tofaş fanını taktırcam eğer gecmezse mecburen radyatör değişimini yapıcaz

dolphinfast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun çözüldü arkadaşlar devirdaim değişti içerisindeki pervane kırılmıs bosa dönüyordu cıkardıgımız da değiştirdik sıkıntı yok suan

Erdal0133

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
97 model broadwayim var hararet müşürünü değiştirdim hararet ibresi sürekli oynuyordu ondan dolayı yalnız müşürü değiştirmeden önce fan 60 ın biraz üstünde açıyordu müşürü değiştirdikten sonra 90 da açmaya başladı ustaya göre normal dedi eski müşür yanlış gösteriyormuş diyor birde otobanda fan açtıktan sonra hararet düşüyordu şimdi gazabastıkça hararet dahada yükseliyor ne yapmam gerek..

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Radyatör sağlıklı çalışıyor mu ?
Devirdaim ne zaman değişti?
Su eksiltme var mı?
90 da fan açması normal

Erdal0133

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Radyatörü 6 ay önce şişletmiştim su kaçağı ve eksiltme yok
Aracı alalı 1.5 yıl oldu üzerindeki devirdaimi değiştirmedim ama ses yapmaya başladı
Yalnız benim anlamadığım hararet müşürü nü değiştirmeden önce fan erken açıyordu şimdi geç açıyor 90 da açtığında geri düşse sıkıntı yok gaza basdıkça dahada yükseliyor buda sıkıntı yaratıyor

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Musur arızalı olduğu için hatalı ölçüyor du şimdi normal ölçüyor devirdaim da değişince sorun kalmaz diye düşünüyorum

Erdal0133

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki hocam fan açtığında önceden düşüp kapanıyordu şimdi açtımı kapanmıyor aksine gaza bastıkça yükseliyor ve bunu uzun yolda yapıyor bunu nasıl düzeltirim

dolphinfast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustam bende aynı sıkıntıyı yasadım hatta conta yakmaya ramak kaldı götüdüm ustaya devirdaim arızalı cıktı pervane kısmı catlamıs sıkıntıyı o şekilde cözdüm