Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ön Tampon Kırığı

Teşekkür / Beğen

Ön Tampon Kırığı

Merhaba Arkadaşlar;

Karayolunda 50 km hız ile giderken aniden önüme köpek çıktı ve frene basmamla beraber köpeğe vurmuş bulundum. Hemen köpeğe koştuğumda çok şükür sağlığında bir problem olmadığını gördüm ve çok sevindim.
    Daha sonra arabaya yöneldiğimde ön tamponda 10 cm'lik yırtık olduğunu fark ettim. Aracın kaskosu var ama küçük bir sorun için yetkili serviste tampon değiştirerek yüksek fiyatta hasar kaydı oluşmasını istemedim. Kaskoda Auto Kingde mini hasar 'dan yararlanabileceğim bilgisi mevcut, fakat internetten yorumlara baktığımda olumsuz yorumlar çok fazladır. Oraya götürmekte kararsızım.
    Ön tamponun resmini aşağıdaki linke ekledim.
    https://prnt.sc/uho26i

1- Onarım olur mu? Onarım olursa ilerde sıkıntı yaşar mıyım? Tavsiyeleriniz nedir?
    2- Onarım yapabileceğim bir yer önerirseniz memnun olurum. (İstanbul'da ikamet ediyorum.)

Befe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Merhaba.Geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.Tamponunuz tamir olur.Hammaddeye göre artık tamir çubukları var.Çelik telleri ısıtarak çatlak yeri dikiş dedikleri işlemi yapıyorlar.Daha sonra da açtıkları kanalı bahsettiğim tamir çubukları ve plastik macunu ile kaplayıp sonra da zımpara astar ve boya yapıyorlar.Bu yöntemle yapılırsa sıkıntı yaşamazsınız.Kocaeli'de ikamet ettiğimden yer tavsiyesi veremeyeceğim.

Evren81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Mini onarımla yaptırın en temizi. Benzeri bir hasarı Düzce Autoking'te yaptırdım gayet güzel yaptılar.
    Üstüne bir de güzel plakalıklarından takarlar on numara olur.

Tommi-Makinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Gecmis olsun ,

Aslinda bana gore kasko+servis en garanti yol, neden derseniz bu tamirati disarida yaptirsaniz zaten sonuctan memnun kalmama ihtimaliniz var. Ilk once servise danisip hatta bir kac yetkili servisten gorus alip daha sonra karar vermeniz saglikli olur.

Tampon degisimi ile boyanmasi arasinda benim acimdan cok fark yok, yapilan islem belli olduktan sonra TRMER den cikacak hasar cok problem degil.

Teşekkür / Beğen
    Görüşleriniz ve fikirleriniz için teşekkür ederim. Evet öncelikle Yetkili servislere danışmaya karar verdim. Onarım yapıldığında göze çarpmayacak gibi olacaksa Autoking 'e mini onarım için götürmeyi düşünüyorum.

Sing_a_song - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Merhaba,
    Anadolu Yakası Bostancı sanayide yönlendirebileceğim bir usta var. Özel mesaj atarsanız bilgilerini iletirim.
    Daha önce benim ön tampon tırnak bölümündeki çatlak ve başka bir arkadaşımızın arka tampon çatlağını onarmışlardı.
    Geçmiş olsun.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)